Wiadomości z Gliwic

Rusza remont Palmiarni

  • Dodano: 2021-06-24 06:30, aktualizacja: 2021-06-23 21:47

Od 28 czerwca do końca wakacji Palmiarnia Miejska w Gliwicach będzie nieczynna – rozpocznie się I etap modernizacji elewacji.

Zakres prac jest ogromny i dotyczy pawilony historycznego, najstarszej przestrzeni ekspozycyjnej gliwickich tropików. Warto odwiedzić Palmiarnię przed remontem – od 23 czerwca do zamknięcia będzie można zwiedzać wystawę kaktusów.

Jeśli chcecie jeszcze przed wakacjami odwiedzić Palmiarnię Miejską, to się spieszcie – w poniedziałek 28 czerwca rozpocznie się modernizacja elewacji pawilonu historycznego i tropiki będą zamknięte przez dwa miesiące.
W tym czasie panele ścienne zostaną zastąpione panelami z poliwęglanu, a część elewacji (od strony parku Chopina) przeszklona. Wymieniona będzie stolarka okienna, renowację przejdą też drabiny, pomosty techniczne i cokół, które zostaną wypiaskowane, wzmocnione i poddane cynkowaniu ogniowemu. Dobudowane zostaną też dodatkowe podesty.

Zadanie wykona częstochowska firma PPUH Dom-Gaz Krzysztof Piaszczyk, która wygrała przetarg. Inwestycja będzie kosztować niemal 1,7 mln zł. Będzie to I etap modernizacji elewacji Palmiarni Miejskiej. W przyszłości renowacją objęte zostaną też pawilony: roślin użytkowych, roślin tropikalnych i kaktusów.

Dobrą okazją, by zajrzeć do Palmiarni przed remontem będzie wystawa kaktusów

Te kłujące piękności zamieszkują kontynenty Nowego Świata. Są wyjątkowo odporne, piękne, mają różne kształty i barwy. Od środy, 23 czerwca będzie je można oglądać w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

– Jak co roku zapraszamy wszystkich gliwiczan oraz osoby, które interesują się egzotycznym roślinami do odwiedzenia pawilonów Palmiarni. Na wystawie, oprócz możliwości podziwiania przepięknych roślin, będzie można wzbogacić swoją prywatną kolekcję o sukulenty zakupione na kiermaszu. Odbędzie się on pod koniec wystawy, w piątek, sobotę i niedzielę – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Podczas wystawy nie tylko będzie można poznać nowe okazy i podziwiać kłujące piękności, ale też – w punkcie informacyjnym – zasięgnąć od członków PTMK porady na temat uprawy kaktusów.
Wystawa, którą zorganizowało Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów Oddz. Śląski przy pomocy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach potrwa do 27 czerwca. Odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.