Wiadomości z Gliwic

"Ulicznicy" z powrotem w naszym mieście

  • Dodano: 2021-06-23 07:00, aktualizacja: 2021-06-22 22:03

Urząd Miasta informuje, że XIV Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy "Ulicznicy" w Gliwicach rozpocznie się w sobotę 3 lipca.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, Miasto Gliwice zaprasza

Od 3 lipca do 1 sierpnia w Gliwicach zaroi się od aktorów, cyrkowców i akrobatów. W wakacyjne weekendy zaplanowano mnóstwo wydarzeń w ramach czternastego festiwalu „Ulicznicy”. Wszystkie występy będą odbywać się w zielonym i gościnnym parku Chopina.

W programie jest kilkanaście mocnych punktów – dla najmłodszych i tych nieco starszych. Poza polskimi artystami, na festiwalu zaprezentują się także goście z zagranicy, między innymi Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Organizatorzy przygotowali bardzo różnorodne propozycje – spektakle dla dzieci, popisy cyrkowe, widowiska muzyczne, monodramy. Będzie bajecznie, zaskakująco, trochę śmiesznie, a czasem wzruszająco!

W sobotę i niedzielę, 3 i 4 lipca, czeka nas tak zwany weekend otwarcia

Pierwszego dnia wystąpi dobrze znany gliwiczanom Teatr Barnaby z marionetkowym spektaklem dla dzieci „O Rycerzu Pryszczocerzu i Królewnie Pięknotce” (godz. 16.00). Po zmroku, o godz. 21.30, rozpocznie się widowisko muzyczne „Synowie Muzytronu” w wykonaniu Muzikantów. Inspiracją do autorskiego spektaklu była... pandemia koronawirusa i to, jak ten czas zamknięcia wpłynął na działalność kulturalną. Muzikanty zapraszają do objazdowej przyczepy grającej! Niedziela 4 lipca będzie należeć do duetu żonglersko-muzycznego Jemioła & Szwed. Humor, emocje i świetna, grana na żywo muzyka to ich znaki rozpoznawcze. Widowisko rozpocznie się o godz. 18.00.

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również