Wiadomości z Gliwic

Ruszyły zapisy na „Bieg na 6 łap”. Sprawdźcie szczegóły!

  • Dodano: 2024-06-26 08:00, aktualizacja: 2024-06-26 08:08

Nie wyjechaliście jeszcze na wakacje? Urząd Miejski w Gliwicach ma dla Was sympatyczną i pożyteczną propozycję spędzenia najbliższej soboty. Od godz. 10.00 w gliwickim Schronisku dla Zwierząt będą na Was czekać pieski gotowe na długi spacer. Zapisy na „Bieg na 6 łap” ruszyły 25 czerwca.

Bieg z podopiecznymi schroniska

Biegi z psami ze schroniska przy ul. Wschodniej 56 od lat cieszą się dużą popularnością wśród gliwiczan. To przede wszystkim promocja adopcji zwierząt oraz popularyzacja wspólnego spędzania czasu i aktywności na świeżym powietrzu, ale też dobra lekcja dla najmłodszych – dzieci uczą się odpowiedzialnych zachowań wobec zwierząt. Do schroniska każdorazowo przychodzi sporo miłośników zwierząt, którzy mają możliwość poznania podopiecznych placówki, dzięki czemu wielu psom udało się znaleźć nowy dom. Może tym razem będzie podobnie.

Do przebiegnięcia lub przespacerowania z psami jest dystans 3 km. Psiaki będą czekać na spacerowiczów 29 czerwca od godziny 10.00 do 12.00. Warto zaopatrzyć się w dobry humor, odpowiednie obuwie i smaczki dla czworonogów.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Formularz internetowy zostanie udostępniony we wtorek, 25 czerwca, o godz. 12.00 na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl. Osoby, które wezmą udział w biegu, otrzymają informację zwrotną. Na bieg mogą zapisać się wyłącznie osoby pełnoletnie – psy będą mogły być odebrane po okazaniu dokumentu tożsamości. Więcej informacji na temat działalności gliwickiego schroniska dla zwierząt można znaleźć na stronie internetowej www.schronisko.gliwice.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również