Wiadomości z Gliwic

Siema! 29. finał WOŚP-u na Rynku

  • Dodano: 2021-01-22 06:30, aktualizacja: 2021-01-21 20:54

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia pod hasłem: "Finał z głową". Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii

– W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra – kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba – mówi Jurek Owsiak.

Największy gliwicki sztab nr 335, jak co roku organizowany przez Stowarzyszenie GTW i Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej, wspomagany przez gliwickie organizacje pozarządowe, od wczesnych godzin popołudniowych zaprasza na gliwicki Rynek. Tegoroczny Finał będzie inny niż poprzedni, pandemia zmusiła nas do nowej formuły.

Zaprasza się wszystkich od godz. 13.00 do 21.00 na RODZINNY SPACER PO GLIWICKIM RYNKU W RYTMIE WIELKIEJ ORKIESRTY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY! Wolontariusze będą obecni na Rynku i wielu ulicach Gliwic. Każdy będzie miał identyfikator i puszkę, do której będzie można wrzucić grosik.

Na płycie Rynku, będą rozstawione stoiska z łakociami, gadżetami oraz namioty prezentacyjne wybranych organizacji pozarządowych z naszego miasta i Politechniki Śląskiej. Wszyscy chętni będą mogli zapozować do selfie przy specjalnie przygotowanym banerze oraz zostawić wiadomość dla WOŚP. Finał uświetnią muzycznie gliwiccy DJ, a ich muzykę usłyszymy z okien Stacji Artystycznej Rynek.

W wyznaczonych godzinach (wcześniej na stronie www pojawi się szczegółowa informacja z godzinami) będzie można wylicytować gadżety podarowane przez gliwickie firmy i organizacje. O godz. 20.00 zabłyśnie na Rynku światełko do nieba. Nad wszystkim czuwać będą licencjonowani ochroniarze, zachowane zostaną bezpieczne odległości, każdy będzie mógł zdezynfekować ręce.

Pamiętajcie, by zakrywać twarze maseczką, nie zatrzymywać się na dłużej i zachowywać odpowiedni dystans! Jeśli nie czujesz się dobrze lub masz obawy, by pokazać się w miejscu gdzie może przebywać wiele osób – zostań w domu i wesprzyj Finał w Internecie.

– Co roku Finał WOŚP w naszym mieście to jedna z największych imprez w regionie, przez cały dzień odwiedza nas mnóstwo ludzi. Z Gliwic, ale też innych miast. Edycja 2021 w związku z panującą pandemią nie będzie łatwa – obostrzenia, które dotyczą każdego z nas, mocno ograniczają organizację tak dużej imprezy. Ale nie składamy broni! Pomogą nam m.in. woje ze Stowarzyszenia Utgard. Wspólnie, razem z wolontariuszami damy radę – mówi Marek Niewiarowski, szef gliwickiego sztabu.

Szczegółowe informacje na stronie: https://gtwgliwice.pl

Podczas 28. Finału Gliwice zebrały kwotę: 394 tys. zł. Partnerem głównym Finału jest Miasto Gliwice.

Siema! 29. finał WOŚP-u na Rynku

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.