Wiadomości z Gliwic

Skradziono torebki z siedzeń samochodu w Gliwicach. Sprawą zajęli się już kryminalni!

  • Dodano: 2023-02-20 06:30, aktualizacja: 2023-02-19 09:55

W czwartek na przysklepowych parkingach w Gliwicach i Toszku doszło do dwóch zuchwałych kradzieży torebek z samochodów. Tego typu zdarzeń w naszym rejonie nie notowaliśmy od wielu lat. Pokrzywdzonymi były kobiety, które robiły zakupy, wsiadały do swoich aut i miały zamiar odjeżdżać. Zgłoszeniami zajęli się już doświadczeni kryminalni.

Zuchwałe kradzieże w Gliwicach

Pierwszy przypadek zdarzył się przed godziną 13.00 na parkingu centrum handlowego przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Gliwicach. 70-letnia kobieta wsiadła do swojego samochodu, położyła torebkę na siedzeniu pasażera, zapięła pasy i już miała ruszać, gdy pojawił się zamaskowany kapturem młody mężczyzna - otworzył drzwi, chwycił za torebkę i uciekł w kierunku Kłodnicy. Pracujący nieopodal pracownik firmy sprzątającej, słysząc krzyk pokrzywdzonej i zorientowawszy się, że doszło do kradzieży, rzucił się za złodziejem. Niestety, nie udało się go zatrzymać. Gliwiczanka, oprócz torebki, straciła dokumenty oraz pieniądze w kwocie 250 zł.

Tego samego dnia po godzinie 18.00, na parkingu supermarketu przy ul. Gliwickiej w Toszku, doszło do identycznej kradzieży. W tym przypadku pokrzywdzoną była 40-letnia mieszkanka Toszka. Kobieta błyskawicznie zareagowała i chwyciła swoją torebkę, jednak złodziej był silniejszy. Pokrzywdzona straciła pieniądze w kwocie 1000 złotych, telefon marki Oppo, dokumenty i kartę do bankomatu.

Sprawami zajmują się już kryminalni

Niech opisane przypadki będą przestrogą i przypomnieniem, że w każdym miejscu, w najmniej oczekiwanym momencie, może pojawić się amator naszego mienia. Musimy przewidywać zagrożenia i robić wszystko, by nie paść ofiarą przestępcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również