Wiadomości z Gliwic

Solidarni w walce z cukrzycą. Światowy Dzień Cukrzycy w Gliwicach

  • Dodano: 2022-11-15 06:15, aktualizacja: 2022-11-14 19:20

14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy - choroby, na którą w Polsce cierpi 3 mln osób, a na świecie ponad 460 mln.

Aby zwrócić uwagę na problem cukrzycy i profilaktykę, gliwicka Palmiarnia i Radiostacja został wczoraj podświetlone na niebiesko, a na telebimach były wyświetlane materiały edukacyjne. Do akcji przyłącczyły się również gliwickie fauny, które przyciągają uwagę dekoracjami w kolorze niebieskim, symbolizującym walkę z cukrzycą. 

Zdobądź kompana w walce z cukrzycą

Akcję organizowało Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL. Warto wiedzieć, że na co dzień w siedzibie organizacji przy ul. Młyńskiej 17 działa "Słodkie Pogotowie" czyli punkt konsultacyjny, w którym gliwiczanie mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów (od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 15.00). Porady i wsparcie udzielane są również w formie zdalnej.

Osoby zainteresowane wizytą w punkcie konsultacyjnym proszone są o kontakt telefoniczny (32/331-33-49; 605-331-345) lub mailowy (biuro@mojacukrzyca.pl). Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również