Wiadomości z Gliwic

Spotkania dla rodziców w Biblioforum

  • Dodano: 2022-01-04 07:00, aktualizacja: 2022-01-03 19:10

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na spotkania dla rodziców do Biblioforum.

"Sztuka lepszego życia" – czytając siebie   

  • 13 stycznia 2022 r., godz. 17.00
  • 20 stycznia 2022 r., godz. 17.00

Rodzicielstwo to prawdziwe wyzwanie. Jako rodzice i opiekunowie dzieci opieramy się głównie na intuicji i nie zawsze mamy czas na refleksję i poszukiwanie innych sposobów rozwiązywania problemów, motywowania, nagradzania. Dobrą okazją by właśnie to zrobić jest przyjście na spotkanie w ramach projektu „Sztuka lepszego życia – czytając siebie”, realizowanego we współpracy z gliwicką Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach.

Spotkania są również doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością poradni.

13 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie „Dorastanie a zmiany, czy można się na nie przygotować?”, które pomoże rodzicom poznać zmiany jakie zachodzą podczas dojrzewania oraz zrozumieć zachowanie swoich dorastających dzieci. Rodzice dowiedzą się także jak przygotować się do nich, aby ułatwić ten trudny czas w życiu rodziny sobie i dzieciom. Bo dorastają nie tylko nasze dzieci, ale i my wraz z nimi. Spotkanie poprowadzą: psycholog Monika Gomolla-Seredyńska i pedagog Agnieszka Wilczyńska.

20 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się warsztat „Słuchać czy słyszeć – parę słów o tym czego nie słychać”. Spotkanie poświęcone będzie umiejętności aktywnego słuchania i komunikowania się, szczególnie w relacji rodzic – dziecko. Zajęcia poprowadzą: psycholog Mirosława Bubak i pedagog Dorota Pniowska.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy:

Spotkania dla rodziców w Biblioforum / fot. MBP

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.