Wiadomości z Gliwic

Spotkanie Prezydenta Gliwic z mieszkańcami Śródmieścia, Politechniki i Wojska Polskiego

  • Dodano: 2023-05-24 07:45, aktualizacja: 2023-05-24 08:03

Na spotkanie z cyklu „KIERUNEK DZIELNICE” prezydent Gliwic Adam Neumann zaprosił mieszkańców trzech gliwickich dzielnic: Śródmieścia, Politechniki i Wojska Polskiego.

Ponaddwugodzinne spotkanie było nie tylko okazją do bezpośredniego kontaktu z gliwiczanami, ale także do podsumowania dotychczasowych działań podejmowanych przez władze miasta oraz poruszenia wielu ważnych dla mieszkańców tych dzielnic problemów, wyrażenia opinii i przedstawienia obaw.

Cykl "KIERUNEK DZIELNICE"  jest inicjatywą, której celem jest bliska współpraca pomiędzy władzami miasta a mieszkańcami, aby jeszcze bardziej skutecznie rozwiązywać problemy lokalne i przy pomocy otwartego dialogu tworzyć harmonijną i jak najbardziej komfortową przestrzeń miejską. Przedwczorajsze, siódme już spotkanie w tym roku, stanowiło ważny element tego projektu, umożliwiając bezpośredni kontakt prezydenta z mieszkańcami trzech sąsiadujących ze sobą dzielnic.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji podsumowującej działania miasta, zgodnie z założeniami programu realizowanego podczas obecnej kadencji, oraz przedstawienia planów rozwoju w najbliższej przyszłości. Prezydent omówił najbliższe największe i najważniejsze inwestycje, które mają na celu poprawę infrastruktury, jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. 

Co omówiono podczas spotkania?

Podczas spotkania poruszono wiele różnych kwestii, m.in. takich jak poprawa infrastruktury drogowej, np. potrzeba przebudowy skrzyżowania ulic Okulickiego – Kozielskiej, rozwiązania dotyczące zwiększenia liczby miejsc parkingowych, pielęgnacja zieleni miejskiej czy planowane zmiany w obrębie ulicy Zwycięstwa i Starówki. Pojawiły się również obawy ze strony mieszkańców kwartału ulic Wrocławskiej, Arkońskiej, Pszczyńskiej i Lutyckiej dotyczące mającej powstać tam inwestycji mieszkaniowej. Prezydent zadeklarował swoje poparcie dla działań mieszkańców sprzeciwiających się jej realizacji i dalsze zaangażowanie w tę sprawę. 

Spotkania prezydenta Gliwic z mieszkańcami wszystkich dzielnic to ważny element dialogu społecznego i zacieśnienia współpracy pomiędzy gliwiczanami a władzami miasta. Prezydent wraz ze swym zastępcą Mariuszem Śpiewokiem zapewnili, że głosy gliwiczan są słyszane i brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju miasta.

– Dziękuję Państwu za chęć rozmowy, za poświęcony czas. Te spotkania są ważne. Pokazują problemy mieszkańców konkretnych dzielnic miasta często z zupełnie innej, nieznanej nam strony. Na podstawie bezpośrednich rozmów z gliwiczanami staramy się korygować nasze plany i działania po to, aby nam wszystkim żyło się w Gliwicach jeszcze lepiej. Bowiem to my tworzymy miasto. Miasto to my i zachęcam aby myśleć o nim w ten właśnie sposób – tymi słowami podsumował spotkanie prezydent Gliwic Adam Neumann.

Spotkanie Prezydenta Gliwic z mieszkańcami Śródmieścia, Politechniki i Wojska Polskiego / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również