Wiadomości z Gliwic

"Sprzątamy las. Dla nas!". Akcja sprzątania lasu w Gliwicach

  • Dodano: 2023-03-02 07:30, aktualizacja: 2023-03-02 08:31

Las jest piękny o każdej porze roku, to fakt. Jest jeszcze piękniejszy, jeśli jest czysty, niezaśmiecony – to też fakt! Niestety nie wszyscy o tym pamiętamy.

Bywa że las odwiedzają osoby nieświadome ekologicznie, które bez pardonu papier po kanapce, stare opony, zepsute lodówki czy butelki po napojach zostawiają gdzie popadnie, zaśmiecając tę przyjazną, naturalną przestrzeń, oazę spokoju i źródło pozytywnej energii.

Posprzątamy?

W najbliższa sobotę, 4 marca, o godz. 10.00 rozpocznie się akcja organizowana przez Nadleśnictwo Brynek i Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach „Czysty las przy trasie”. To właśnie w pasy drogowe trafia najwięcej śmieci – stare opony, odpady komunalne, zużyte opakowania spożywcze. Mimo regularnego sprzątania, przydrożne pasy leśne obrastają kolejnymi tonami śmieci.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy swój wolny czas i siły chcieliby przeznaczyć na pomoc w sprzątaniu. Wyznaczona trasa prowadzić będzie przez las, wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich. Akcja zostanie przeprowadzona niezależnie od warunków pogodowych – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. 

Zbiórka odbędzie się na terenie parkingu przy ul. Fiołkowej, przy boisku sportowym. Na akcję sprzątającą można się rejestrować pod nr tel. 32/285-74-63.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również