Wiadomości z Gliwic

Święto Odzyskania Niepodległości w Gliwicach

  • Dodano: 2021-11-09 06:15, aktualizacja: 2021-11-08 19:53

Czwartek, 11.11.2021 r. to niezwykle ważne i piękne święto narodowe – Święto Odzyskania Niepodległości Polski.

Również w powiecie gliwickim w każdej z ośmiu gmin odbywają się większe i mniejsze uroczystości o charakterze patriotycznym. W katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Gliwicach w czwartek, 11 listopada o godz. 12.30 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożone zostaną wieńce i kwiaty.

Obchody

Samorządowcy Powiatu Gliwickiego wezmą udział w wybranych uroczystościach w Gliwicach i na terenie powiatu gliwickiego.

Msze św. i składanie kwiatów pod lokalnymi pomnikami zaplanowano również w kilku gminach powiatu gliwickiego. Odbędą też koncerty i inne wydarzenia.

Szczegółowe informacje dot. czwartkowych uroczystości dostępne na stronach internetowych oraz na stronach na FB samorządów: Gliwic, Gierałtowic, Knurowa, Pilchowic, Pyskowic, Rudzińca, Sośnicowic, Toszka i Wielowsi.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Szkoda

    Typowo polska szczujnio-kłamliwy portal, komentarze z akcentami niemieckimi nie są publikowane. Gorol nie potrafi zrozumieć że dla kogoś kto mieszka w Gliwicach fatherlad to Niemcy

  • kurde bele

    przeca to fajrujom ino gorole!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.