Wiadomości z Gliwic

Święto Odzyskania Niepodległości w Gliwicach

  • Dodano: 2021-11-09 06:15, aktualizacja: 2021-11-08 19:53

Czwartek, 11.11.2021 r. to niezwykle ważne i piękne święto narodowe – Święto Odzyskania Niepodległości Polski.

Również w powiecie gliwickim w każdej z ośmiu gmin odbywają się większe i mniejsze uroczystości o charakterze patriotycznym. W katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Gliwicach w czwartek, 11 listopada o godz. 12.30 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożone zostaną wieńce i kwiaty.

Obchody

Samorządowcy Powiatu Gliwickiego wezmą udział w wybranych uroczystościach w Gliwicach i na terenie powiatu gliwickiego.

Msze św. i składanie kwiatów pod lokalnymi pomnikami zaplanowano również w kilku gminach powiatu gliwickiego. Odbędą też koncerty i inne wydarzenia.

Szczegółowe informacje dot. czwartkowych uroczystości dostępne na stronach internetowych oraz na stronach na FB samorządów: Gliwic, Gierałtowic, Knurowa, Pilchowic, Pyskowic, Rudzińca, Sośnicowic, Toszka i Wielowsi.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Szkoda

    Typowo polska szczujnio-kłamliwy portal, komentarze z akcentami niemieckimi nie są publikowane. Gorol nie potrafi zrozumieć że dla kogoś kto mieszka w Gliwicach fatherlad to Niemcy

  • kurde bele

    przeca to fajrujom ino gorole!

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również