Wiadomości z Gliwic

#SzczepimySię w Szpitalu Miejskim nr 4

  • Dodano: 2021-01-18 06:30, aktualizacja: 2021-01-17 17:04

Dziś ruszają telefoniczne infolinie dotyczące szczepień przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim nr 4.

Pod numerami telefonów 508-801- 692 oraz 508-801-524 będą dyżurować konsultanci, którzy udzielą niezbędnych informacji dotyczących rejestracji do populacyjnego programu szczepień, pomogą seniorom oraz ich bliskim w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości. To nie jedyna ważna wiadomość płynąca z "4".

Do końca stycznia  w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, pełniącym funkcję szpitala węzłowego, planowane jest zakończenie procesu szczepienia przeciw COVID-19 wszystkich osób z grupy zerowej (personel medyczny i niemedyczny podmiotów leczniczych), które zadeklarowały chęć przystąpienia do programu właśnie w gliwickiej lecznicy.

– To bardzo ważny moment, biorąc pod uwagę fakt, że korzystając z programu szczepień, chronimy nie tylko siebie, naszych bliskich, ale – co niezmiernie ważne – naszych pacjentów wymagających np. skomplikowanych zabiegów operacyjnych czy walczących z chorobą nowotworową – tłumaczy dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4.

1530 dawek szczepionki przeciw COVID-19 dla grupy zerowej ma trafić do "4" tuż po 18 stycznia.

– Do tej pory z grupy zerowej zaszczepiono w placówce 1700 osób, finalnie – pod koniec miesiąca – będą to już wszyscy, którzy wyrazili taką wolę: lekarze, pielęgniarki, pozostały personel medyczny, pracownicy aptek, laboratoriów, pracownicy techniczni i administracyjni. Chodzi o ponad 3 tysiące osób. To bardzo duże wyzwanie organizacyjne, któremu musieliśmy sprostać – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.