Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Szczyt nieodpowiedzialności młodej kobiety

  • Dodano: 2018-03-19 09:30

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach zatrzymali 30-letnią gliwiczankę, która podczas kontroli okazała im podrobiony egzemplarz prawa jazdy. Wszyscy uczą się na kursach, zdają egzaminy, ale zatrzymana myślała, że jest od innych sprytniejsza...

Do pięciu lat więzienia grozi 30-letniej mieszkance Gliwic, która posługiwała się podrobionym prawem jazdy. Wpadła podczas kontroli na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.

W godzinach popołudniowych policjanci z ruchu drogowego kontrolowali pojazdy jadące tą ulicą. Tuż przed godziną 19.00 zatrzymali volkswagena, za kierownicą którego siedziała młoda kobieta. Okazała ona funkcjonariuszom prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenie. Brak znaku wodnego oraz niezgodność pewnych znaków świadczyły, że dokument może być podrobiony.

Szybko wyszło na jaw, że 32-latka w ogóle nie ma uprawnień do kierowania, nigdy nie ukończyła kursu prawa jazdy i nie podeszła do egzaminu, zaś podrobiony dokument nabyła na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Teraz gliwiczanka ma poważne kłopoty prawne. Byłyby jeszcze poważniejsze, gdyby spowodowała wypadek czy kolizję.

Sprawa należy do rozwojowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.