Wiadomości z Gliwic

Szpadzistki Piasta wicemistrzyniami Polski U-20

• Dodano: 2021-03-17 07:00, aktualizacja: 2021-03-16 21:48

Srebrny i brązowy medal wywalczyły szpadzistki Piasta na mistrzostwach Polski U-20, które rozegrano w miniony weekend we Wrocławiu.

Drugie miejsce zajęła żeńska drużyna walcząca w składzie: Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Karolina Staszulonek i Anna Wieczorek, a na trzecim stopniu podium w turnieju indywidualnym stanęła Emilia Korkus.

Z początkiem 2021 roku Piast i Muszkieter Gliwice połączyły siły i od tego momentu zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 16. rok życia, startują razem pod szyldem Piasta. Efekt tej fuzji już przekłada się na kolejne sukcesy, szczególnie wśród dziewcząt. Na mistrzostwach Polski  U-20 drużyna złożona z trzech Muszkieterek i jednej Piastunki sięgnęła po srebrny medal, choć aż trzy z czterech walczących zawodniczek jeszcze nie ukończyły 18 lat!

Najpierw rywalizowano o medale w turnieju indywidualnym

Jedną z kandydatek do medalu był Emilia Korkus. Gliwiczanka nie zawiodła i zakończyła ten turniej na trzeciej lokacie, choć początek tych zawodów nie był dla niej w pełni udany.

– To mój 5 medal mistrzostw Polski, licząc ten z turnieju drużynowego, który odbył się dzień później – opisuje swój start na tych mistrzostwach Emilia Korkus. Dodajmy, że był to pierwszy medal 17-latki w tej kategorii wiekowej.

W finałowej ósemce znalazły się aż trzy szpadzistki Piasta. Oprócz Emilii Korkus, piąte miejsce zajęła Karolina Staszulonek, a szósta była Anna Wieczorek.

Do turnieju drużynowego przystąpiło 15 zespołów

Dzięki bardzo dobrym występom w zawodach indywidualnych pierwsza drużyna Piasta  rozstawiła się na pierwszym miejscu, dzięki temu gliwiczanki były zwolnione z walki o wejście do  finałowej ósemki.

– W finale trafiliśmy na odwiecznego rywala – RMKS Rybnik. Dziewczyny tanio skóry nie sprzedały. Udawało nam się  gonić wynik i były momenty, kiedy wydawało się, że przechylimy szalę, a ostateczne dziewczyny z Rybnika okazały się lepsze, wygrywając 45:31 – mówi Piotr Markiewicz, trener szpadzistek Piasta.

Dwa zdobyte medale dziewcząt w tej kategorii wiekowej to spore osiągnięcie, zważywszy że zawodniczki z Gliwic rywalizowały ze starszymi od siebie szpadzistkami.