Wiadomości z Gliwic

Szpadzistki Piasta wicemistrzyniami Polski U-20

  • Dodano: 2021-03-17 07:00, aktualizacja: 2021-03-16 21:48

Srebrny i brązowy medal wywalczyły szpadzistki Piasta na mistrzostwach Polski U-20, które rozegrano w miniony weekend we Wrocławiu.

Drugie miejsce zajęła żeńska drużyna walcząca w składzie: Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Karolina Staszulonek i Anna Wieczorek, a na trzecim stopniu podium w turnieju indywidualnym stanęła Emilia Korkus.

Z początkiem 2021 roku Piast i Muszkieter Gliwice połączyły siły i od tego momentu zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 16. rok życia, startują razem pod szyldem Piasta. Efekt tej fuzji już przekłada się na kolejne sukcesy, szczególnie wśród dziewcząt. Na mistrzostwach Polski  U-20 drużyna złożona z trzech Muszkieterek i jednej Piastunki sięgnęła po srebrny medal, choć aż trzy z czterech walczących zawodniczek jeszcze nie ukończyły 18 lat!

Najpierw rywalizowano o medale w turnieju indywidualnym

Jedną z kandydatek do medalu był Emilia Korkus. Gliwiczanka nie zawiodła i zakończyła ten turniej na trzeciej lokacie, choć początek tych zawodów nie był dla niej w pełni udany.  

– To mój 5 medal mistrzostw Polski, licząc ten z turnieju drużynowego, który odbył się dzień później – opisuje swój start na tych mistrzostwach Emilia Korkus. Dodajmy, że był to pierwszy medal 17-latki w tej kategorii wiekowej.  

W finałowej ósemce znalazły się aż trzy szpadzistki Piasta. Oprócz Emilii Korkus, piąte miejsce zajęła Karolina Staszulonek, a szósta była Anna Wieczorek. 

Do turnieju drużynowego przystąpiło 15 zespołów

Dzięki bardzo dobrym występom w zawodach indywidualnych pierwsza drużyna Piasta  rozstawiła się na pierwszym miejscu, dzięki temu gliwiczanki były zwolnione z walki o wejście do  finałowej ósemki.  

– W finale trafiliśmy na odwiecznego rywala – RMKS Rybnik. Dziewczyny tanio skóry nie sprzedały. Udawało nam się  gonić wynik i były momenty, kiedy wydawało się, że przechylimy szalę, a ostateczne dziewczyny z Rybnika okazały się lepsze, wygrywając 45:31 – mówi Piotr Markiewicz, trener szpadzistek Piasta.

Dwa zdobyte medale dziewcząt w tej kategorii wiekowej to spore osiągnięcie, zważywszy że zawodniczki z Gliwic rywalizowały ze starszymi od siebie szpadzistkami.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.