Wiadomości z Gliwic

Teatr w strefie ciszy. Spektakle dostępne dla osób z niepełnosprawnościami słuchu

  • Dodano: 2023-01-04 06:30, aktualizacja: 2023-01-03 20:12

Teatr Miejski w Gliwicach pozyskał z PFRON grant w wysokości 156 500zł z programu "Kultura bez barier".

Teatr dla każdego

Projekt "Teatr w strefie ciszy” zakłada przystosowanie przestrzeni dla widzów (kasy, szatnia, foyer, sala widowiskowa) do bezstresowego korzystania przez osoby niesłyszące; modernizację strony internetowej, a także prezentację sześciu spektakli z bieżącego repertuaru.

Przedstawienia z napisami, pętlą indukcyjną i tłumaczeniem na polski język migowy wystawiane będą raz w miesiącu. Pierwszym spektaklem z udogodnieniami będzie komedia kryminalna "Szalone nożyczki" w reż. Marcina Sławińskiego, którą zaprezentują 14 stycznia 2023 r. o godz. 19:00.

Zaplanowaliśmy kompleksową koncepcję komfortowej „podróży widza” z problemami słuchu po świecie teatru, po to aby czuł się u nas komfortowo i mógł w pełni doświadczyć sztuki scenicznej  – mówią Agnieszka Szczotka i Joanna Rakowska, koordynatorki projektu. 

Czynimy starania, aby do uczestnictwa w kulturze włączać grupy widzów, którzy do tej pory nie mogli w niej uczestniczyć. Dzięki grantowi wyposażymy teatr w sprzęt niezbędny do zapewnienia widzom z niepełnosprawnościami słuchu komfortowego udziału w spektaklach. Dodatkową zachętą do uczestnictwa w spektaklach dla osób z niepełnosprawnością słuchu są bilety w preferencyjnej cenie – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Teatr w strefie ciszy. Spektakle dostępne dla osób z niepełnosprawnościami słuchu / fot. Teatr

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również