Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Tęcza już w Łabędach

  • Dodano: 2017-12-08 10:30

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” przeniosły się do Łabęd, na ul. Fiołkową 24. Teraz 43 podopiecznych ma do dyspozycji kilka komfortowych, dobrze wyposażonych pracowni.

W wyremontowanych wnętrzach, na dwóch kondygnacjach, odbywają się warsztaty, terapie i ćwiczenia, powstają też wyroby rękodzielnicze. Niektóre z nich będzie można kupić podczas zbliżających się kiermaszów świątecznych. Nie przegapcie!

W nowym obiekcie podopieczni WTZ „Tęcza” będą mogli czuć się swobodnie i w pełni poświęcić czas na samorozwój i twórczość. Przy Fiołkowej 43 uczestników zajęć, pod okiem prezes Fundacji Różyczka Doroty Soilam oraz wychowawcy Wojtka Kotylaka, może oddawać się sztuce – występować w teatrze, grać na instrumentach i tworzyć małe dzieła sztuki w stolarni czy pracowni krawieckiej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego lokalu. Budynek jest pięknie wyremontowany, bardzo się cieszymy, że m.in. z pomocą Miasta Gliwice udało się to przedsięwzięcie doprowadzić do końca. Przed nami jeszcze remont dachu – mówi Dorota Soilam, prezes Fundacji „Różyczka”, która w styczniu 2016 r. przejęła prowadzenie nad WTZ „Tęcza”.

Budynek na potrzeby osób niepełnosprawnych przekazało miasto, które wsparło również remont – z miejskiego budżetu przeznaczono na ten cel 80 tys. zł. W nowej lokalizacji, tuż przy lesie, do dyspozycji uczestników warsztatów jest teren o powierzchni 2 211 m2 wraz z boiskiem oraz  1 103 m2 w dwukondygnacyjnym budynku z pracowniami: stolarską, techniczną, plastyczną, krawiecką, rękodzieła oraz teatralno–muzyczną. Od stycznia 2018 r. będzie funkcjonowała również pracownia ogrodnicza. Obecnie w warsztatach uczestniczą 43 osoby. W styczniu dołączy kolejnych 6, a docelowo będzie 60.

Więcej informacji na stronie:

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/tecza-juz-w-labedach

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.