Wiadomości z Gliwic

Telefoniczne wsparcie dla dzieci i młodzieży

  • Dodano: 2021-06-16 07:00, aktualizacja: 2021-06-15 12:13

Zespół Ośrodka Interwencji Kryzysowej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gliwicach przygotował usługę wsparcia dla dzieci i młodzieży #słuchawka.

Będzie ona wykorzystywała dwa rodzaje narzędzi

Po pierwsze tradycyjną formę telefonu zaufania. Pod numerem tel. 510 230 258, w każdy wtorek (od 15 czerwca 2021 r. ), w godzinach od 15.00 do 18:.00 dyżurować będzie pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej gotowy podjąć każdą, nawet najtrudniejszą rozmowę i zaproponować wsparcie.

Drugim narzędziem jest wykorzystanie tak popularnego dzisiaj wśród młodzieży grupowania informacji za pośrednictwem hasztagów. W materiałach promocyjnych zaproponowano słowa-klucze, które opublikowane razem z hasztagami #słuchawka oraz #oik pozwolą niejako "odnaleźć" osobę potrzebującą pomocy.

Z badań ekspertów Polskiej Akademii Nauk wynika, że pandemia szczególnie silnie wpływa na psychologiczną kondycję osób młodych.  Zespół PAN ostrzega, że doświadczanie różnych form stresu może prowadzić do pojawienia się lub nasilenia depresji, zaburzeń psychotycznych, samobójstw, samookaleczeń, zaburzeń jedzenia, snu, lub przemocy wobec innych. Dzieci, młodzież i ich rodzice powinni mieć zapewniony stały dostęp do opieki specjalistycznej. Istotne jest też łagodzenie lęków poprzez rozmowę. To zadanie dla rodziców i szkoły, ale także dla specjalistów pedagogów i psychologów.

Telefoniczne wsparcie dla dzieci i młodzieży / fot. UM Gliwice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.