Wiadomości z Gliwic

Trzy poważne zdarzenia. Ucierpieli niechronieni uczestnicy ruchu!

  • Dodano: 2023-01-16 07:00, aktualizacja: 2023-01-15 21:55

W Gliwicach na przejściu przy ul. Sowińskiego potrącono pieszego, a na Kościuszki - rowerzystkę. W Przyszowicach z kolei w naczepę ciężarówki wjechał motocyklista.

12 stycznia nie był dobrym dniem na gliwickich drogach

Zaczęło się o godzinie 7.50 na przejściu dla pieszych przy ul. Sowińskiego. 29-letnia kobieta kierująca oplem, wyjeżdżając z parkingu i skręcając w lewo, nie zauważyła 63-letniego pieszego, który prawidłowo szedł przeznaczonym dla niego przejściem. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

O godzinie 11.50 przy ulicy Kościuszki kierujący hondą 80-latek, podczas wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku rowerzystki, potrącił kobietę prawym bokiem pojazdu, w wyniku czego 30-latka upadła i doznała obrażeń. Została przewieziona do szpitala.

Około godz. 16.30 na ul. Gliwickiej w Przyszowicach 32-latek kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. W tym czasie drogą z pierwszeństwem jechał 29-letni motocyklista. Doszło do zderzenia. Kierowca jednośladu doznał obrażeń i śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również