Wiadomości z Gliwic

Ukradł naklejki, które chciał wymienić na pluszaki

  • Dodano: 2018-09-17 10:30

Wśród rozwiązywanych przez policję spraw poważnych są i takie, które mogą wywoływać uśmiech na twarzy. Zdarzają się chociażby kradzieże wirtualnej zbroi, czy też innych akcesoriów bohaterów gier komputerowych.

Jednak za przedmioty nieistniejące w realnym świecie, ktoś jednak często płacił prawdziwymi pieniędzmi, więc poniósł wymierne straty. Innym przykładem może być rozwiązana ostatnio sprawa kradzieży naklejek, upoważniających do odbioru maskotek w sklepie jednej z ogólnopolskich sieci.

30 sierpnia, w jednym z gliwickich marketów ktoś, wykorzystując chwilową nieuwagę sprzedawcy, skradł prawie 1800 naklejek uprawniających do odbioru pluszaków. Kradzież naklejek zdaje się błahą rzeczą, jednak ktoś przecież musi się z nich rozliczyć, inaczej zostanie obciążony. Ich wartość jest zaś niebagatelna, gdyż to kwota prawie 1800 zł.

Sprawą zajęli się policjanci. Po kilku dniach przyszli do mieszkania pewnego 38-latka. Mężczyzna nie krył zdziwienia widokiem stróżów prawa. Znaleziono u niego skradzione przedmioty oraz jednego pluszaka, którego otrzymał w sklepie za część naklejek. Prawie 40-letni mężczyzna nigdy wcześniej nie był karany i nie potrafił wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.