Wiadomości z Gliwic

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod urzędników magistrackich

  • Dodano: 2022-07-11 07:00, aktualizacja: 2022-07-10 22:31

W związku ze zgłoszoną do Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach próbą podszycia się nieznanej osoby pod urzędnika magistrackiego, chcącego przeprowadzić w jednym z gliwickich mieszkań "kontrolę wpisu do CEEB z urzędu", informuje się, że ani Urząd Miejski, ani Straż Miejska nie prowadzą w Gliwicach jakichkolwiek kontroli związanych z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków (CEEB)!

Zaleca się szczególną ostrożność w tego typu sytuacjach osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym oraz natychmiastowe zawiadamianie o takich zdarzeniach funkcjonariuszy Policji.

Przypominamy zarazem, że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, odpowiedzialny za tworzenie bazy CEEB, wystosował niedawno specjalny komunikat, w którym czytamy:

"Minął ustawowy termin – 30 czerwca 2022 r. – do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych składali deklaracje o źródłach ciepła. Jeśli jednak wskutek roztargnienia nie złożyłeś deklaracji, nie martw się tym – w dalszym ciągu  deklarację możesz złożyć w systemie na stronie ceeb.gov.pl albo przekazać ją do swojego urzędu gminy tak jak dotychczas. Brak wypełnienia tego obowiązku ustawowego nie spowoduje automatycznego nałożenia kary na tych, którzy o tym zapomnieli. Zatem nie czekaj dłużej i złóż szybko deklarację do CEEB".

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.