Wiadomości z Gliwic

W kr(AI)nie przyszłości - bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci!

  • Dodano: 2023-08-18 12:15

Jak najlepiej zapoznać dziecko ze sztuczną inteligencją? Poprzez udział w bezpłatnych warsztatach Koduj z Gigantami. Przed młodymi informatykami 13 edycja, która wprowadza w świat programowania. 

Warsztaty z wykwalifikowanymi trenerami 

Podczas zajęć „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości” młodzi ludzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów poznają podstawy programowania, będą  korzystać z nowych technologii, tworzyć, kodować i odkrywać AI – Artificial Intelligence – czyli sztuczną inteligencję. Prowadzący odkryją przed kursantami tajniki sztucznej inteligencji, ale też pokażą szanse i zagrożenia, jakie ze sobą niesie. Dzięki zastosowaniu podczas warsztatów środowisk Scratch Minecraft Education czy Visual Studio, uczestnicy przekonają się też, że sztuczna inteligencja może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach codziennego życia. 

– AI budzi wiele obaw i wątpliwości, dlatego podczas warsztatów połączymy naukę programowania z tematem sztucznej inteligencji,  pokażemy narzędzia i sposoby na jej pożyteczne wykorzystanie. Na przykład, do tej pory, gdy uczeń miał problem z zadaniem domowym musiał prosić o pomoc rodziców lub nauczyciela. Teraz rolę takiego domowego nauczyciela może pełnić sztuczna inteligencja – mówi Dawid Leśniakiewicz, współzałożyciel szkoły Giganci Programowania, która organizuje akcję Koduj z Gigantami i przeszkoliła dotychczas już ponad 150 tys. młodych fanów kodowania.

Zapisy na zajęcia 

Zajęcia Koduj z Gigantami podzielono na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Warsztaty rozpoczną się 26 sierpnia i potrwają do końca września. W zajęciach można wziąć udział online oraz stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach, m.in. w Gliwicach (ul. Zwycięstwa 10). Wydarzenie odbywa się pod patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

Rejestracja już się rozpoczęła. Jest prowadzona poprzez stronę internetową.

W kr(AI)nie przyszłości - bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci! / fot. materiały organizatora


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również