Wiadomości z Gliwic

Wakacyjne atrakcje w Bibliotece Miejskiej

  • Dodano: 2020-07-13 15:45

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach na wakacje poleca oczywiście książki, ale przygotowała też inne atrakcje dla czytelników.

Pomysły na wakacje

Gliwicka ekogra, konkurs plastyczny i spotkania z historykiem Bogusławem Traczem – to propozycje na wakacyjne miesiące.

Nowoczesność w bibliotece

W aplikacji ActionTrack można znaleźć mobilną grę terenową przygotowaną przez gliwickich bibliotekarzy. EKOprzygodę w Stumilowym Lesie przeżyjemy w gliwickich parkach. Grę można rozpocząć albo przy Palmiarni w parku Chopina, albo na Mysiej Górce w parku Chrobrego. Żeby rozpocząć zabawę, trzeba pobrać aplikację i zeskanować kod QR ze strony biblioteka.gliwice.pl.

Dla adeptów magii i miłośników fantasy, którzy mają smykałkę do plastyki, ogłoszono konkurs na najciekawszy portret książkowego bohatera "nie z tego świata". Harry Potter, dzielny hobbit Frodo Baggins, a może ktoś inny? Ilustrację można wykonać jedną z technik "tradycyjnych" albo jako grafikę komputerową. Prace są przyjmowane do 6 listopada br.

Pasjonaci historii nie będą zawiedzeni spotkaniami online z dr. Bogusławem Traczem, autorem książki "Gliwice. Biografia miasta" – naszego lokalnego bestsellera, wydanego przez Muzeum w Gliwicach. W podróż w czasie do dawnych Gliwic można wyruszyć wirtualnie – w każdy piątek lipca oraz 7 i 14 sierpnia o godz. 17.00 na kanale YouTube MBP w Gliwicach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.