Wiadomości z Gliwic

Wakacyjne warsztaty w Muzeum w Gliwicach

  • Dodano: 2021-06-29 07:00, aktualizacja: 2021-06-28 22:58

Muzeum w Gliwicach zaprasza na wakacyjne warsztaty.

Od 29 czerwca do 31 sierpnia, Willa Caro, Oddział Odlewnictwa Artystycznego

Wakacje z Młodą Polską i nie tylko w Muzeum w Gliwicach!

Już od 29 czerwca, przez całe wakacje, w Muzeum w Gliwicach, a dokładnie w ogrodzie Willi Caro, a także w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, odbywać się będą spotkania i warsztaty dla grup półkolonijnych i osób indywidualnych – oczywiście z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Zajęcia w ogrodzie Willi Caro towarzyszą wystawie „Młoda Polska” i połączone będą z jej zwiedzaniem.

Nie zapominamy również o osobach indywidualnych! Z końcem lipca zaprosimy wszystkich zafascynowanych linorytem na trzydniowe warsztaty do ogrodu Willi Caro, podczas których przybliżać będziemy jego tajniki. 

Z kolei wielbiciele haftu będą mogli uczestniczyć 17 lipca w warsztatach... haftowania secesyjnych monogramów!

  • Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.
  • 3 lipca 2021, ogród Willi Caro, godz. 11.00

Młodopolski teatrzyk - warsztaty w ogrodzie Willi Caro!

W sobotę, 3 lipca o godz. 11.00 zapraszamy najmłodszych do poznawania fascynującej krainy, jaką jest Młoda Polska! Z pomocą przyjdzie nam... teatrzyk kukiełek z doborową obsadą, który wykonamy samodzielnie!

W teatrzyku znajdzie się Chochoł, będzie Panna Młoda w pięknym, ludowym stroju, który tak fascynował młodopolskich artystów, będzie wiejski chłopak - Jaśko, który zgubił Złoty Róg, będzie też Dekadent w czarnej pelerynie i cylindrze, widzący wszystko w czarny barwach, będzie Literat o twarzy Tadeusza Boya-Żeleńskiego, trzymający w ręku zielony balonik, będzie Malarz – mający postać Jacka Malczewskiego z jednego z jego autoportretów, będzie Malarka – do której postaci wykorzystamy autoportret Olgi Boznańskiej, będzie Genialny Twórca – uosobiony w postaci Stanisława Wyspiańskiego – nie zabraknie też Stańczyka, który tak jak  na obrazach Jana Matejki i Leona Wyczółkowskiego martwi się o Polskę. W teatrzyku pojawi się także Chimera, wprost z jednego z obrazów Jacka Malczewskiego, a także wiele innych, fantastycznych postaci o secesyjnych kształtach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.