Wiadomości z Gliwic

Weekend z filmowym festiwalem w Gliwicach. Poznaj repertuar

  • Dodano: 2023-05-17 09:45

Najbliższy weekend należeć będzie do miłośników kina. Amok zaprasza na sześć filmów prezentowanych podczas tegorocznej edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

20. Festiwal Millennium Docs Against Gravity to największy w Polsce i jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Tegoroczna edycja odbywa się jednocześnie w ośmiu miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. Festiwalowe tytuły zostaną wyświetlone także w Gliwicach

W weekend 19–21 maja w Kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) będzie można zobaczyć sześć filmów z festiwalu MDAG. Dzięki zaproponowanym tytułom widzowie będą mogli dowiedzieć się, jak w świecie filmu rozwijała się kultura obrazu („I król rzekł: Co za fantastyczna maszyna!”), co dziś – według badań Erika Gandiniego – oznacza słowo „praca” („Świat po pracy”), przyjrzeć się życiu legendarnej fotografki i aktywistki Nan Goldin („Całe to piękno”) oraz twórczości Davida Lyncha („Lynch/Oz”), a także poznać historie Antka liderującego prawicowemu środowisku młodych mężczyzn („Prawy chłopak”) oraz grupy kobiet, które zbierają się w tradycyjnej saunie, dzieląc ze sobą swoje sekrety („Siostrzeństwo świętej sauny”).

Zaplanowane seanse:

piątek 19 maja

  • godz. 18.15 „I król rzekł: Co za fantastyczna maszyna!”
  • godz. 20.00 „Całe to piękno i krew”

sobota 20 maja

  • godz. 18.15 „Prawy chłopak”
  • godz. 20.00 „Lynch/Oz”

niedziela 21 maja

  • godz. 17.30 „Świat po pracy”
  • godz. 19.00 „Siostrzeństwo świętej sauny”

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej amok.gliwice.pl.

Weekend z filmowym festiwalem w Gliwicach. Poznaj repertuar / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również