Wiadomości z Gliwic

Wieczór Teatromana - nowy cykl w Teatrze Miejskim w Gliwicach

  • Dodano: 2022-01-10 06:30, aktualizacja: 2022-01-09 19:32

Wraz z Nowym Rokiem Teatr Miejski inauguruje nowy cykl spektakli dla tych widzów, którzy głodni są teatralnych spotkań i rozmów z twórcami.

Rozpoczyna się od ekipy fantastycznego spektaklu "Całe życie”– w teatralnej kawiarni spotkacie autorkę i reżyserkę, Joannę Oparek oraz aktorów -  Aleksandrę Maj, Antoninę Federowicz, Tomasza Borkowskiego i Macieja Piasnego – zaprasza Teatr Miejski w Gliwicach. Pierwszy Wieczór Teatromana odbędzie się 18 stycznia 2022 r. o godz. 19:00.

O spektaklu

"Całe życie” to krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którzy podróżują w formule coachsurfingu. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy. Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale i nikt nie pozwoli się pokonać.

Obie bohaterki dramatu formułują swoje życiowe manifesty i zaraz poddają je w wątpliwość, prezentując równocześnie gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta – kobieta, która chce całego życia i zarazem odpowiada za całe życie – musi się określić, a często po prostu sprawdzić na własnej skórze.
W lutym Wieczór Teatromana towarzyszył będzie spektaklowi „Amadeusz” w reżyserii Norberta Rakowskiego, zaś w marcu widzowie spotkają się z twórcami "Kartoteki” w reżyserii Pawła Szkotaka. 

Bilety dostępne są w kasach teatru i na stronie www.teatr.gliwice.pl.

Wieczór Teatromana - nowy cykl w Teatrze Miejskim w Gliwicach / fot. Teatr Miejski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również