Wiadomości z Gliwic

Wnieśli alkohol na mecz. Czeka ich zakaz stadionowy i spora grzywna

  • Dodano: 2022-10-17 06:30, aktualizacja: 2022-10-16 20:51

Gliwicki sąd w trybie przyspieszonym rozpatrzył wnioski o ukaranie sympatyków drużyny przyjezdnej, którzy w trakcie imprezy masowej - meczu piłkarskiego - popełnili wykroczenia, mianowicie wnosili alkohol na teren stadionu.

Kosztowne wejście na mecz

Podczas poniedziałkowego meczu piłki nożnej pomiędzy Piastem a Widzewem zatrzymano dwóch kibiców łódzkiego klubu, którzy, nie wiedzieć czemu, byli przekonani, że wniosą na stadion alkohol. Zaryzykowali i teraz z całą pewnością żałują. W trybie postępowania przyśpieszonego sąd nałożył na nich tak zwane zakazy stadionowe oraz grzywny po 2000 złotych. Innymi słowy, przez najbliższe 2 lata nie będą mogli wejść na żaden stadion w Polsce.

Ustawodawca wyraźnie określił zachowanie kibiców podczas imprezy masowej, podczas której obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu.

Policjanci przypominają więc, że zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, każdemu, kto wbrew przepisom tej ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również