Wiadomości z Gliwic

Wypadek przed punktem poboru opłat

  • Dodano: 2021-11-18 06:45, aktualizacja: 2021-11-18 06:50

Wczoraj około godziny 2.00 w nocy doszło do poważnego wypadku drogowego na gliwickim odcinku autostrady A4, dokładniej – w obszarze Punktu Poboru Opłat w Żernicy, na pasach w kierunku Wrocławia.

Na 312. kilometrze autostrady, w kierunku Wrocławia, tuż przed bramkami, zatrzymało się audi a6, a dojeżdżający do miejsca 21-letni słowacki kierowca, jak tłumaczył, w ostatnim momencie spostrzegł "przeszkodę". Efektem było najechanie z impetem na tył poprzedzającego auta. W wypadku ucierpiał rówieśnik kierowcy, również obywatel Słowacji. Został przetransportowany do szpitala.

Złe warunki atmosferyczne

W momencie wypadku panowały trudne warunki atmosferyczne – znacznie ograniczająca widoczność mgła. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniać będzie teraz Komenda Miejska w Gliwicach.

Niestety, w punkcie poboru opłat, a tym samym miejscu, w którym na autostradzie należy zwolnić, a potem zatrzymać pojazd, wielokrotnie dochodziło do poważnych wypadków – stąd przypomnienie, że jazda autostradą, szczególnie w czasie złych warunków atmosferycznych, wymaga niezwykłego skupienia uwagi, a przede wszystkim dostosowania prędkości.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.