Wiadomości z Gliwic

Wzruszające spotkanie

  • Dodano: 2018-04-20 10:00

23 kwietnia o godz. 13.00 na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach rozpocznie się Spotkanie Pokoleń – coroczna uroczystość organizowana dla uczczenia pamięci więźniów politycznych hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i jego gliwickich filii.

Spotkanie Pokoleń ma na celu ocalenie od zapomnienia dramatycznych losów więźniów pomordowanych w styczniu 1945 r. przez konwojentów SS w tzw. „Marszu Śmierci”.

Początek uroczystości zaplanowano na poniedziałek (23 kwietnia) na godzinę 13.00 w pobliżu pomnika ofiar wydarzeń z 1945 roku i mogił, do których przeniesiono ich szczątki. W programie obchodów m.in.: przemówienia zaproszonych gości, apel poległych i pomordowanych wraz z salwą honorową oraz modlitwa za tych, którzy zginęli w obozach.

Organizatorami spotkania są: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach wspólnie z  Zarządami Miejskimi w Gliwicach Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem i Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zygmunt Frankiewicz. (kr)

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.