Wiadomości z Gliwic

Z Gliwic do Pyrzowic bez przesiadek!

  • Dodano: 2022-08-18 07:00, aktualizacja: 2022-08-17 19:16

Od soboty, 20 sierpnia, z Gliwic do Pyrzowic będzie można dojechać nową podwójną metrolinią autobusową. Uruchomiona zostanie linia M16 z Gliwic przez Zabrze, Bytom i Piekary Śląskie, która w Piekarach zmieni się na M116 i pojedzie przez  Bobrowniki i Ożarowice do Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Nowe metrolinie zastąpią dotychczasowe linie AP1, 53, 850 i 113N

Podwójna metrolinia poszerzy ofertę transportową w tych gminach i będzie kursować przez siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Linie będą dwie, jednak wsiadając do autobusu M16 w Gliwicach przy hali widowiskowo-sportowej Arena, nie trzeba będzie się przesiadać. Na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec w Piekarach Śląskich linia zmieni oznakowanie na M116 i pojedzie dalej w kierunku lotniska. W Gliwicach linia obsłuży przystanki: Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa, Gliwice Park Chrobrego, Gliwice Kujawska, Gliwice Wrocławska oraz Gliwice Plac Piastów.

Nowe linie będą kursowały w dni robocze co 60 minut przez całą dobę, natomiast w dni wolne od pracy co 120 minut. Na linii M16 na trasie Gliwice-Bytom uruchomione zostaną dodatkowe kursy, by między tymi miastami autobusy kursowały w dni robocze co 30 minut, a w dni wolne średnio co 60 minut. W tych kursach zostaną również obsłużone przystanki w bytomskiej dzielnicy Miechowice.

Zmiany rozkładów jazdy obejmują również linie autobusowe 114 i 192. Metrolinie to szybkie połączenia autobusowe. Dotychczas na śląskie i zagłębiowskie ulice wyjechało 19 z 32 planowanych. Więcej informacji na temat nowych linii można znaleźć na stronie internetowej ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2472/. (mf/ZTM)

Komentarze (1)    dodaj »

  • Miś

    likwidacja linii miejskich uderza w mieszkańców .Ilu z nas codziennie dojeżdża na lotnisko a ilu do pracy. czas podróży z Gliwic do Bytomia wydłuża się co wymaga również zakupu droższego biletu.poza tym aby skorzystać z linii m16 trzeba dostać się na plac Piastów .linia 850 łączyła całe Gliwice z Bytomiem oraz supermarketami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również