Wiadomości z Gliwic

Zabrska otwarta. Można jechać

  • Dodano: 2021-07-26 07:00, aktualizacja: 2021-07-25 20:05

Ulica Zabrska otwarta dla ruchu. Przywrócona została możliwość przejazdu z ul. Jagiellońskiej do ul. Chorzowskiej przez wiadukt nad torami PKP i w kierunku przeciwnym - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności, ponieważ w tym rejonie nadal prowadzone są prace na wlotach ulic: Błogosławionego Czesława i Hutniczej.

Od 24 lipca autobusy linii A4 i A4N powrócą na stałe trasy - informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego

Jednocześnie zawieszone zostaną tymczasowe dodatkowe kursy linii 197 w relacji: Gliwice Dworzec - Gliwice Sportowa, przywrócony zostanie natomiast kurs tej linii w dni roboczew relacji Sośnica Osiedle Żeromskiego (18.36) - Gliwice pl. Piastów (18.56). Uwaga - autobusy linii 6 i 197 nadal będą jeździć objazdem, z uwagi na utrzymanie zamknięcia dla ruchu na wlotach ulic Błogosławionego Czesława i Hutniczej na ul. Zabrską.

Przebudowa skrzyżowania ulic: Zabrskiej, Bł. Czesława i Hutniczej zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu powstała sygnalizacja świetlna, która usprawni możliwość włączenia się do ruchu, do ul. Zabrskiej. Wraz z przebudową skrzyżowania pojawił się także kolejny ok. 250 m odcinek drogi dla rowerów, który prowadzi aż do wiaduktu kolejowego nad torami.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.