Wiadomości z Gliwic

Zabrska otwarta. Można jechać

  • Dodano: 2021-07-26 07:00, aktualizacja: 2021-07-25 20:05

Ulica Zabrska otwarta dla ruchu. Przywrócona została możliwość przejazdu z ul. Jagiellońskiej do ul. Chorzowskiej przez wiadukt nad torami PKP i w kierunku przeciwnym - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności, ponieważ w tym rejonie nadal prowadzone są prace na wlotach ulic: Błogosławionego Czesława i Hutniczej.

Od 24 lipca autobusy linii A4 i A4N powrócą na stałe trasy - informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego

Jednocześnie zawieszone zostaną tymczasowe dodatkowe kursy linii 197 w relacji: Gliwice Dworzec - Gliwice Sportowa, przywrócony zostanie natomiast kurs tej linii w dni roboczew relacji Sośnica Osiedle Żeromskiego (18.36) - Gliwice pl. Piastów (18.56). Uwaga - autobusy linii 6 i 197 nadal będą jeździć objazdem, z uwagi na utrzymanie zamknięcia dla ruchu na wlotach ulic Błogosławionego Czesława i Hutniczej na ul. Zabrską.

Przebudowa skrzyżowania ulic: Zabrskiej, Bł. Czesława i Hutniczej zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu powstała sygnalizacja świetlna, która usprawni możliwość włączenia się do ruchu, do ul. Zabrskiej. Wraz z przebudową skrzyżowania pojawił się także kolejny ok. 250 m odcinek drogi dla rowerów, który prowadzi aż do wiaduktu kolejowego nad torami.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.