Wiadomości z Gliwic

Zagramy o puchar Henryka Bałuszyńskiego

  • Dodano: 2021-06-02 06:30, aktualizacja: 2021-06-01 20:43

8 czerwca odbędzie się XVIII Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego, piłkarza, który zmarł nagle w 2012 r. Henryk Bałuszyński był reprezentantem Polski, grał w Piaście Gliwice, Górniku Zabrze, VFL Bochum.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice

W turnieju piłki nożnej wezmą udział przyjaciele Henryka Bałuszyńskiego Balu Team, którego kapitanem jest przewodniczący Rady Miasta Gliwice Marek Pszonak, przyjaciele Podokręgu Zabrze z kapitanem Jarosławem Kaszowskim i drużyna Urzędu Miejskiego w Gliwicach, której kapitanem jest radny Marcin Kiełpiński. Drużyna UM ma za sobą zwycięstwo w poprzednich rozgrywkach. Turniej zostanie rozegrany we wtorek, 8 czerwca, w godz. od 10.00 do 14.00 na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 13 przy ul. Rubinowej.

– Z wyjątkiem minionego, pandemicznego roku, turniej rozgrywamy cyklicznie. Chcemy w ten sposób uczcić pamięć zmarłego piłkarza Henryka Bałuszyńskiego i propagować kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży – mówi Wojciech Kijewski, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach.

Zwycięzcy turnieju otrzymają okolicznościowy puchar.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.