Wiadomości z Gliwic

Złap się na „Haczyk” – wystawa w bibliotece

  • Dodano: 2023-08-14 10:15

Przez najbliższy miesiąc w gliwickiej Bibliotece Centralnej będzie można oglądać wystawę prac Katarzyny Handzlik-Bąk „Metamorfozy rzeczy”. To kolejne z wydarzeń w ramach „Haczyka – gliwickich spotkań literackich”. 

Wystawa prac Katarzyny Handzlik-Bąk

Od 16 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Metamorfozy rzeczy”, czyli ekspozycję prac Katarzyny Handzlik-Bąk – absolwentki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Ceramiki i Szkła. Artystka zawodowo związana jest z Uniwersytetem Śląskim. W Instytucie Sztuk Plastycznych Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji prowadzi autorską pracownię Sztuki Przedmiotu. Jej twórczość skupiona jest wokół działań przestrzennych: ceramiki, asamblażu oraz ready-made. Handzlik-Bąk zajmuje się też kolażem i małą formą graficzną, w szczególności ekslibrisem. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w Polsce, Danii, Finlandii i Wielkiej Brytanii, uczestniczyła w wielu międzynarodowych prezentacjach sztuki w Europie, Azji i USA. Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych, należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Deutsche Exlibris Gesellschaft.

„Haczyk” po raz szósty 

Przypomnijmy, że „Haczyk” odbywa się w naszym mieście już po raz szósty. Tym razem głównym motywem wydarzenia są żywioły – ujęte w szerokim kontekście literackim i artystycznym. Podczas zaplanowanych wydarzeń będzie okazja do refleksji na temat najważniejszych wyzwań współczesnego człowieka, m.in. zmian klimatycznych, kryzysu migracyjnego czy wykluczenia społecznego.

Złap się na „Haczyk” – wystawa w bibliotece / fot. materiały organizatora


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również