Wiadomości z Gliwic

Zmiana opłaty targowej na terenie Gliwic. Sprawdź wysokość opłat!

  • Dodano: 2022-12-23 07:00, aktualizacja: 2022-12-22 22:15

1 stycznia 2023 r. zmienią się stawki opłat targowych obowiązujących na terenie Gliwic. Nie zmieni się natomiast sposób poboru opłat - w dalszym ciągu na terenie całego miasta od sprzedających opłaty będą pobierane przez inkasentów z Miejskiego Zarząd Usług Komunalnych.

Kto jest zobowiązany do zapłaty?

Opłata targowa pobierana jest od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowiskach (za targowiska uznaje się wszelkie miejsca, w których jest prowadzona sprzedaż). Nie ma znaczenia czy sprzedaż odbywa się na terenie miejskim czy prywatnym, jak również czy sprzedający uiszcza inne należności za korzystanie z targowiska (np. opłaca czynsz dzierżawny).

Opłacie targowej nie podlega sprzedaż dokonywana w budynkach lub w ich częściach, zwolnieni są z niej także sprzedający, którzy są podatnikami podatku od nieruchomości w związku z przedmiotami opodatkowania położonymi na targowiskach.

Większość stawek opłaty targowej nie zmieniła się od 2018 r., a niektóre od 2016 r. Nowe wysokości opłat wynikają z uchwały nr XXXIX/808/2022 Rady Miasta Gliwice z 8 września 2022 r. Szczegółowe informacje na temat zmian dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również