Wiadomości z Gliwic

Zmiana trenera w Piaście Gliwice

  • Dodano: 2022-10-31 06:45, aktualizacja: 2022-10-30 18:49

Nowym trenerem Piasta Gliwice został Aleksandar Vuković. 43-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-Czerwonymi umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Nowy trener Piasta

W kontrakcie zapisano opcję przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. Vuković zastąpił na tym stanowisku najbardziej utytułowanego szkoleniowca klubu, trenera Waldemara Fornalika, który doprowadził Piasta Gliwice do historycznych sukcesów - mistrzostwa Polski w 2019 roku oraz brązowego medalu w 2020 roku.

Przez ostatnie lata Aleksandar Vuković związany był z Legią Warszawa. Najpierw, zbierał doświadczenie jako asystent u kolejnych szkoleniowców, by w kwietniu 2019 roku przejąć rolę pierwszego trenera stołecznego klubu. Jego pierwsza samodzielna praca zakończyła się mistrzostwem Polski oraz tytułem Trenera Roku w sezonie 2019/2020.

Ostatnia przygoda trenera Vukovicia z Legionistami zakończyła się wraz z końcem poprzedniego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, a miejsce Serba na ławce szkoleniowej zajął Kosta Runjaić. Aleksandar Vuković poza doświadczeniem trenerskim ma za sobą bogatą przeszłość zawodniczą. Jako piłkarz grał między innymi w Koronie Kielce czy Legii Warszawa.

- Witamy w Piaście trenera Vukovicia. Jego perspektywa, doświadczenie, a przede wszystkim charyzma mogą przyczynić się do zmiany sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Nowy trener ma pomysł, który spotkał się z naszym uznaniem. Będziemy wspierać Aleksandara Vukovicia w jego wdrożeniu, licząc że szybko przyniesie on pozytywne efekty. Apeluję także do kibiców, by udzielili nam wszystkim niezbędnego wsparcia - zaznaczył Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

- Trener od zadań specjalnych? Dla nas Aleksandar Vuković to przede wszystkim fachowiec, który swoim zaangażowaniem i energią jest w stanie pobudzić zespół i może pomóc odzyskać dawny blask. Trener Waldemar Fornalik wysoko zawiesił poprzeczkę. Chcemy kontynuować pracę, która pozwoli nam na powrót zajmować miejsce w czołówce, co miało miejsce w ostatnich latach. Mocno wierzę, że tak będzie - stwierdził Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Asystentem trenera Aleksandara Vukovicia będzie Aleksandar Radunović, który współpracował z nowym szkoleniowcem Piasta w Legii Warszawa. Do sztabu Niebiesko-Czerwonych dołączy również trener przygotowania fizycznego Piotr Zaręba.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również