Wiadomości z Gliwic

Zostań rodzicem zastępczym

  • Dodano: 2017-12-12 09:45

Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach poszukuje małżeństw, rodzin z dziećmi lub osób samotnych zainteresowanych tworzeniem rodzin zastępczych.

Niewiele jest zjawisk równie ważnych, odpowiedzialnych, trudnych, a jednocześnie tak pięknych i dających radość, jak wychowanie dziecka i wskazanie mu właściwej drogi życiowej. Wiele dzieci, również w Gliwicach, nie zaznało troski ani wsparcia od biologicznych rodziców. Dlatego potrzebni są rodzice na zastępstwo, którzy naprawią wyrządzone szkody i dadzą dzieciom szansę na lepsze życie, pełne wartości, spokoju i szczęścia, ofiarują dzieciństwo, które przez biologicznych rodziców zostało im odebrane.

Domy dziecka nie są w stanie zapewnić osieroconym lub porzuconym dzieciom miłości i troski rodzicielskiej, nauczyć je życia w rodzinie. Wychowywanie w rodzinie zastępczej jest ogromną szansą dla każdego dziecka marzącego o posiadaniu własnej kochającej rodziny. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą zrobić coś dobrego dla innych, potrafią zrozumieć dzieci potrzebujące opieki, są otwarci na ich problemy i gotowi do pomocy, do kontaktu z Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny oraz udziału w spotkaniu, które na początku grudnia odbędzie się w CH FORUM – mówi Ewa Pruska z CPZiWR w Gliwicach.

We wtorek 12 grudnia o godzinie 17.00,  w Gliwicach w Klubie Perełka przy ul. Studziennej, pracownicy Centrum będą oczekiwać na wszystkich zainteresowanych utworzeniem rodziny zastępczej i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej. (mf)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.