Wiadomości z Gliwic

Zwykła doba gliwickich policjantów

  • Dodano: 2021-12-27 07:30, aktualizacja: 2021-12-27 07:36

491 osób wylegitymowanych podczas różnego rodzaju interwencji. Tak wyglądała miniona doba policjantów gliwickiego garnizonu.

Interwencje

Wzywano ich m.in. do hałasu spowodowanego głośną muzyką, agresywnego i próbującego kraść klienta sklepu, awanturnika siejącego popłoch w barze, a nawet uruchomionego czujnika czadu, kolizji z dzikiem, pijaka zanieczyszczającego klatkę schodową czy kobiety w ataku nerwowym. Przed godziną 22.00 zadzwonił mężczyzna, który właśnie wrócił z odwyku, miał się zgłosić do odbycia kary w areszcie, ale nie wiedział, co robić. Poinformował więc mundurowych, że... będzie na nich czekał przy dworcu.

Policjantom udało się też odnaleźć poszukiwaną. Przed godziną 2.00 w nocy na ul. Opolskiej patrol z II komisariatu spostrzegł małoletnią. Ustalono, że to nastolatka poszukiwana jako zaginiona w Tarnowskich Górach. Funkcjonariusze wezwali rodziców i przekazali im córkę.

Nie zabrakło też interwencji związanych z oszustwami internetowymi. O godzinie 17.00 mundurowi z III komisariatu przyjęli zgłoszenie dotyczące zainstalowania oprogramowania, pozwalającego oszustom wyprowadzić z konta 27-latka oszczędności w kwocie 25 tys. zł. Wszystko pod pretekstem handlu i obrotu kryptowalutami. Godzinę wcześniej policjanci z Pyskowic wszczęli dochodzenie po zgłoszeniu od 37-latka, od którego nieznany sprawca wyłudził dane do logowania i tzw. blikiem wypłacił 500 zł.

Po godzinie 18.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Śliwki chodzi mężczyzna z podciętymi żyłami. Udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przy okazji wyszło na jaw, że 30-latek figuruje jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Niestety, ponownie ujawniono kierowców, którzy nie powinni siadać za kółkiem. Około godziny 22.00 przy ul. Rybnickiej policjanci z drogówki zatrzymali 29-latka kierującego skodą - miał w organizmie 3,7 promila alkoholu. Z kolei o 22.30, w centrum miasta, policyjni wywiadowcy zainteresowali się 20-latkiem, który kierował peugeotem. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. W czasie przeszukania znaleziono u niego niedozwolone środki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również