Wiadomości z Gliwic

Czyste biuro jest świetną wizytówką firmy. Jak o nie zadbać?

  • Dodano: 2021-04-23 15:15, aktualizacja: 2021-04-26 16:06

Dlaczego biuro powinno być nieskazitelnie czyste?

Biuro to przestrzeń, w której każdego dnia spotyka się wiele osób. To nie tylko pracownicy i ich przełożeni, ale także klienci i kontrahenci. To miejsce, które szybko się brudzi, ale także takie, gdzie brud powinien być usuwany regularnie. To nie tylko kwestia estetyk, lecz również komfortu pracy oraz dobrego wizerunku.

Gdy biuro nie jest wysprzątane, wtedy osoby, które w nim przebywają, nie będą czuły się dobrze. Zabrudzenia mogą zatem spowodować, że firma będzie tracić w oczach swojego otoczenia, co może przełożyć się również na jej sytuację finansową.

Co więcej, obecnie systematyczne sprzątanie biura ma jeszcze jeden cel – dezynfekcję. To właśnie ona pozwala na zredukowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób wywoływanych przez drobnoustroje, w tym przez koronawirusa.

Jak zadbać o czystość w biurze?

Aby biuro było nieskazitelnie czyste, właściciel firmy może skorzystać z kilku opcji. Pierwsza z nich polega na zatrudnieniu własnej osoby odpowiedzialnej za utrzymanie czystości. Osoba ta może wtedy każdego dnia dbać o czystość powierzchni jak biurka, blaty, sprzęty, podłogi, pomieszczenia socjalne, kuchnia czy łazienka.

Druga opcja polega na zatrudnieniu firmy sprzątającej, która ma własnych pracowników zajmujących się sprzątaniem przestrzeni. Wówczas prace mogą być zlecane na dwa sposoby, czyli na zamówienie lub też po podpisaniu umowy wraz z harmonogramem prac.

Zasadniczo większość firm decyduje się na drugą opcję, która ma szereg zalet. Przede wszystkim firma może dostarczyć więcej pracowników wraz z profesjonalnym sprzętem oraz produktami do sprzątania, dlatego prace porządkowe mogą trwać krótko i być bardziej efektywne. Dodatkowo, ze względu na szeroką gamę wyposażenia, zamawiać można także różne usługi, między innymi mycie szyb, pranie wykładzin i tapicerek, usługi dezynfekcyjne.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą biura?

Wybierając odpowiednią firmę do sprzątania, warto głównie postawić na jakość i dobre opinie. W sektorze sprzątanie biur Gliwice ma wiele rekomendowanych firm w tej branży. Z ich ofertami można zapoznać się online, a następnie od razu skontaktować się z wybraną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.