Wiadomości z Gliwic

Dokąd pojechać na wakacje wiosną?

  • Dodano: 2021-01-11 08:45, aktualizacja: 2021-01-11 09:01

Wiosna to początek nowego sezonu turystycznego. Gości jeszcze nie ma tak wiele jak latem, ale pogoda potrafi być już bardzo wakacyjna, choć oczywiście nie wszystkie lokalizacje zapewniają takie warunki. Gdzie zatem warto spędzić wiosenny urlop?

Koniec sezonu narciarskiego

Początek marca to jeszcze technicznie zima i są regiony, w których wciąż znajdzie się sporo śniegu. Jak można sprawdzić na www.okiemturysty.pl, sporą popularnością cieszą się rodzime kurorty narciarskie, jak Zakopane, Szczyrk, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba, gdzie można uprawiać wiele sportów zimowych, a baza noclegowa jest dobrze przygotowana.

Kto chce mieć pewność, że pogoda nie zawiedzie i zastanie doskonałe warunki do białego szaleństwa, może wybrać się na alpejskie lodowce we Włoszech, Austrii albo Szwajcarii. Kraje te mają świetnie rozwiniętą bazę turystyczną, więc nawet przy skromniejszym budżecie można tu dobrze wypocząć.

Majorka

Jeśli chodzi o to, gdzie na wakacje w marcu najchętniej wyjeżdżają turyści, to zdecydowanie przeważają ciepłe kraje. Polecanym kierunkiem jest Majorka, jedna z hiszpańskich wysp, która latem przeżywa prawdziwe oblężenie. Na początku wiosny ruch nie jest jeszcze tak intensywny, więc można na spokojnie zwiedzić tę piękną wyspę, a choć morze jest jeszcze za zimne by się w nim kąpać, jest sporo ośrodków oferujących dostęp do podgrzewanych basenów.

Wyjazd na Majorkę można połączyć z wycieczką do Barcelony, czyli jednego z najchętniej odwiedzanych europejskich miast. Lot z Majorki do Barcelony trwa niecałą godzinę, a na miejscu z pewnością nie zabraknie turystycznych atrakcji.

Egipt

Morze kusi? Kolejnym miejscem, które właśnie wiosną idealnie pasuje na urlop, jest Egipt. Woda w morzu nawet o tej porze roku jest na tyle ciepła, by dało się w niej komfortowo pływać, są też warunki do uprawiania wielu wodnych sportów. Oczywiście woda nie jest aż mocno tak nagrzana jak latem, więc raczej nie da się całego dnia spędzić tylko na plaży, ale to żaden problem. Na stronie https://okiemturysty.pl/hotele-z-podgrzewanymi-basenami-w-egipcie/ można sprawdzić, w którym kurorcie warto się zatrzymać wiosną, by w pełni poczuć klimat prawdziwych wakacji.

Cypr

Na Cyprze wiosenna pogoda bywa piękniejsza niż lato w niejednym europejskim kraju. Jest już ciepło, choć z kąpielami w morzu jest różnie. Są tu jednak liczne ośrodki z podgrzewanymi basenami, zresztą i bez pływania w morzu pobyt na cypryjskiej plaży jest bardzo przyjemny, a ponieważ nie jest to jeszcze szczyt sezonu, o wiele łatwiej jest dotrzeć do niesamowitych zabytków znajdujących się na tej wyspie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.