Wiadomości z Gliwic

Interesują Cię domy na sprzedaż w Gliwicach? Upewnij się, że zapewnią Ci najwyższy komfort

  • Dodano: 2022-03-21 13:00

Nowoczesne, dobrze zaprojektowane domy jednorodzinne to marzenie wielu osób. Nauczyliśmy się zwracać uwagę na takie kwestie, jak jakość wykończeń, dostępność usług towarzyszących, czy skomunikowanie osiedli z otoczeniem. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać przed zakupem?

Profesjonalna sprzedaż domów - po czym można poznać najlepsze firmy działające na rynku?

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, ile osób zaufało deweloperowi. Im więcej lokatorów mieszka w zbudowanych przez niego inwestycjach mieszkalnych, tym większa szansa na to, że spełniają one najwyższe standardy. Domy na sprzedaż w Gliwicach oferuje na przykład Dom100.eu

Firma może pochwalić się długim, bo ponad 10-letnim stażem w branży deweloperskiej. W tym czasie wprowadziła na rynek, a następnie sprzedała ponad 600 nieruchomości: zarówno małych domów na sprzedaż, jak i mieszkań — od kawalerek, po funkcjonalne apartamenty.

Domy w Gliwicach

Osoby, które na bieżąco śledzą doniesienia z rynku inwestycji budowlanych, na pewno doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w ciągu zaledwie kilku lat dokonała się w tej branży wielka rewolucja. Osiedla budowane w przysłowiowym szczerym polu, pod miastem, to już melodia przeszłości.

Profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą domów, jak Dom100.eu, doskonale zdają sobie z tego sprawę i umiejętnie planują swoje inwestycje. Ważną rolę odgrywa nie tylko cena, ale i wpasowanie inwestycji w tkankę miejską. Jeśli nowe osiedle jest umiejętnie połączone np. z siecią dróg, to mieszkańcy mogą szybciej dotrzeć do szkoły, pracy, czy do apteki lub sklepu. To także większa szansa na to, że w bliskim sąsiedztwie będą znajdowały się punkty handlowo-usługowe. 

Ekologia ma znaczenie! 

Nowoczesne, budowane zgodnie z najwyższymi rynkowymi standardami, to nie tylko chwilowa moda. Ekologia zwykle idzie też w parze z oszczędnościami, dzięki którym przyszły właściciel posesji jednorodzinnej będzie mógł płacić nieco mniej - zwłaszcza gdy porównamy taki nowoczesny, trzymający ciepło metraż ze starym budownictwem. Różnice mogą być naprawdę spore! 

Można tu wskazać na przykład na Osiedle Pyskowice, które znajduje się nieopodal Gliwic. Wykonawca oferuje lokale w podwyższonym standardzie deweloperskim, gdzie są już wykonane wszystkie instalacje (elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa i C.O.). 

Po odebraniu kluczy mieszkańcy nie muszą też inwestować w tynki, wylewki czy ogrodzenie. Zapewnia je deweloper. Taki kompleksowo zaplanowany, spójny pod kątem architektonicznym dom do sprzedania to świetna propozycja, obok której trudno przejść obojętnie.

Jakie inne elementy inwestycji warto docenić?

Atutem będzie też bliskość terenów zielonych. To szczególnie pożądana cecha zwłaszcza w Aglomeracji Śląskiej, która jest rejonem bardzo zurbanizowanym. Cisza i bliskość natury „na wyciągnięcie ręki” to ogromny atut, którego nie powinno się lekceważyć. 

Zawsze warto docenić też dewelopera, który nie ogranicza się tylko do oddania inwestycji, ale pokazuje też, że zależy mu na komforcie mieszkańców. Przed zakupem warto upewnić się, czy na terenie inwestycji planowane są nasadzenia roślinności oraz, czy jest tam duży, bezpieczny, plac zabaw. 

Atutem będzie też dostęp do szybkiego internetu światłowodowego oraz bliskość ważnych dróg przelotowych, dzięki którym szybko będziemy mogli dotrzeć do innych ośrodków miejskich, które znajdują się na Górnym Śląsku. Jeśli inwestycja spełnia wszystkie te cechy, to na pewno jest to miejsce do życia, nad którym warto się poważnie zastanowić! 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.