Wiadomości z Gliwic

Jak uzyskać dofinansowanie - podnośnik jezdny i likwidacja barier architektonicznych

  • Dodano: 2023-11-09 11:15
Istnieje wiele przyczyn, dla których warto starać się o dofinansowanie zakupu podnośników jezdnych oraz likwidację barier architektonicznych, zamiast pokrywać wszystkie koszty samodzielnie. Zakup takich sprzętów jak podnośniki jezdne i fizyczna likwidacja barier architektonicznych, mogą być kosztowne. Dofinansowanie pomaga zmniejszyć bezpośrednie obciążenie finansowe dla osób niepełnosprawnych lub ich rodzin, które w większości przypadków i tak ponoszą wysokie wydatki związane z kosztowną rehabilitacją czy zapewnieniem opieki osobie niepełnosprawnej.

Dofinasowanie pozwala uzyskać lepszej jakości podnośniki jezdne

Dzięki dofinansowaniu możliwe jest często zainstalowanie bardziej zaawansowanych lub specjalistycznych urządzeń, które mogą lepiej służyć potrzebom użytkownika, a przy tym być trwalsze i solidniejsze. Tym samym rządowe lub samorządowe dofinansowanie umożliwia osobie niepełnosprawnej zdobycie sprzętu, który zwiększa jej niezależność i poprawia jakość życia. Nie bez znaczenia jest także poprawa bezpieczeństwa. Likwidacja barier technicznych, takich jak modyfikowanie wysokich progów czy budowa ramp najazdowych zwiększa bezpieczeństwo użytkowników, zapobiegając wypadkom i kontuzjom. Tak samo można traktować przygotowanie miejsca pod podnośniki ścienne, czyli wzmacnianie konstrukcji czy doprowadzenie instalacji elektrycznych, koniecznych do ich zasilania.

Finansowanie podnośników jezdnych w kontekście równości społecznej

Dofinansowanie na wózek inwalidzki czy podnośnik rehabilitacyjny może być traktowane jako działanie na rzecz równości, zapewniając, że osoby niepełnosprawne mają równy dostęp do usług i udogodnień. Zastosowanie podnośnika jezdnego może wartość i atrakcyjność nieruchomości, szczególnie dla potencjalnych nabywców zainteresowanych udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Im więcej mówi się na temat tego typu dofinansowań, tym bardziej przyczyniamy się do zwiększenia świadomości na temat problemów związanych z dostępnością i potrzebami osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.
 
Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego lub zakupem podnośnika z takim wsparciem, koniecznie zajrzyj na stronę: dofinansowanie podnośnik jezdny dla niepełnosprawnych. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji o tym, jak sfinansować podnośnik jezdny AKS, jakie dokumenty należy przedstawić, a także skąd pobrać i gdzie złożyć potrzebne wnioski.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.