Wiadomości z Gliwic

Jak wydłużyć żywotność laptopa? Podpowiadamy!

  • Dodano: 2022-12-27 12:15

Elektronika jest ważną częścią naszego życia. Towarzyszy nam codziennie. Pomaga nam w pracy, nauce, dostarcza rozrywki. Nic dziwnego, że się do niej przywiązujemy. Gromadzimy na swoich laptopach mnóstwo danych, zdjęć oraz osobistych filmów, które mają znaczenie biznesowe albo sentymentalne. To zupełnie normalne, że zależy nam na jak najdłuższej żywotności sprzętu.

Do laptopa możemy bardzo szybko się przywiązać. Wystarczy, że trafimy na sprzęt o optymalnej wielkości, ciekawej matrycy i dobrym układzie klawiatury. To sprawia, że korzystanie z niego przychodzi nam naturalnie. Nic dziwnego, że nie chcemy też zmieniać co chwilę jednego sprzętu na drugi, nowszy. Co zrobić, aby nie doszło do awarii i jak maksymalnie wydłużyć życie naszego sprzętu? 

Ładuj tylko wtedy, gdy to niezbędne

Gdy korzystasz ze smartfona, nie jego on nieustannie podpięty do ładowarki lub powerbanka. Dlaczego więc robisz to swojemu laptopowi? Jeśli sprzęt posiada baterię, nie ma potrzeby nieustannie go ładować. Podpięcie do prądu może zmniejszyć żywotność akumulatora. Korzystaj więc z baterii bez przewodu tyle, na ile pozwala Ci szacunkowy czas, wyświetlany przez system, a dopiero w razie konieczności podłącz laptopa do ładowania. 

Nie (za)błądź w internecie 

Dziś na każdym kroku czają się oszuści oraz hakerzy, którzy próbują nas wykorzystać i nastraszyć. Nie wchodź na strony, które nie są pewne lub które kuszą zbyt atrakcyjnymi ofertami, aby mogły być prawdziwe. To bardzo często prosta droga do utraty nie tylko danych, ale i niekiedy majątku całego życia. Co więcej, na komputer możemy ściągać w ten sposób wirusy oraz bugi. Niektóre z nich poza, oczywistym przejęciem dysku i naszych plików, mogą realnie wpłynąć na kondycję laptopa. 

Może zdarzyć się, że wirus usunie np. zabezpieczenia chroniące procesor lub płytę główną przed przegrzaniem lub zwarciami. Warto zainwestować się w dobrego antywirusa oraz firewall, który ochroni sprzęt przed osobami o niecnych zamiarach. 

Regularnie serwisuj 

To wydaje się być nie do końca oczywiste, co bardzo zaskakuje! Oddajesz przecież na regularne przeglądy swój rower albo samochód. Dlaczego więc nie komputer? Znajdź serwis, który świadczy usługi napraw laptopa medicphone.pl/serwis-laptopow-warszawa i raz na jakiś czas przynieś do niego swój sprzęt. Poproś o czyszczenie i konserwację. Powierzchowne usunięcie kurzu oraz zanieczyszczeń to zdecydowanie za mało. Kilka razy w roku potrzebne jest profesjonalne sprzątanie komputera i sprawdzenie jego stanu technicznego. 

Za serwis napraw laptopa powinna zabrać się osoba z doświadczeniem. Należy bowiem nie tylko kompleksowo wyczyścić całą klawiaturę i wnętrze samego sprzętu. Warto też przyjrzeć się z bliska podzespołom. Dzięki temu uzyskasz informację na temat kondycji laptopa. Być może uda się zawczasu znaleźć elementy, które zaczynają się poluzowywać i od razu je naprawić, zanim dojdzie do usterki. Ekspert poradzi Ci również kiedy najlepiej będzie wymienić poszczególne części, aby komputer służył Ci jak najdłużej – w pełni bezawaryjnie. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.