Wiadomości z Gliwic

Jak wyleczyć się ze swojego uzależnienia?

  • Dodano: 2023-02-22 09:00

Niestety, ale w uzależnieniach nie ma niczego pozytywnego. Jest to stan niezwykle negatywny, z którym trudno sobie poradzić. Jak najbardziej samemu w dane uzależnienie można popaść jeszcze głębiej i głębiej, ale w przypadku pomocy osób trzecich, można odnieść już sukces. Na początku sukces ten jest niewielki, ale z każdym kolejnym krokiem idziemy w dobrą stronę i w końcu będzie można się cieszyć z wyjściem z uzależnienia. Należy jednocześnie zaznaczyć, że alkoholikiem jest się do końca życia. Jak poradzić sobie z uzależnieniem?

Leczenie alkoholizmu nie jest wcale takie straszne

Poradzenie sobie samodzielnie z uzależnieniem od alkoholizmu jest trudne. Nie da się ukryć, że dla większości uzależnionych wyjście w pojedynkę z tego uzależnienia jest wręcz niemożliwe. Coś w tym jest. Jednak profesjonalne leczenie alkoholizmu wcale takie trudne nie jest. Należy przede wszystkim powiedzieć sobie przed sobą, że jest się uzależnionym. Jest to pierwszy krok. Później pora już na leczenie uzależnień.

Właściwie to powinno się postawić na profesjonalny ośrodek terapii. Dobrych ośrodków terapeutycznych na mapie Polski jest naprawdę dużo. W ośrodku terapeutycznym osoby uzależnione poddają się terapii. Jak wygląda takowa terapia?

Jak wygląda terapia uzależnień?

Terapia uzależnień terapii uzależnień nie jest równa. W dobrym ośrodku terapeutycznym, jak ten https://prywatnyosrodek.pl/ prowadzone są terapie, które dobiera się w sposób indywidualny pod osobę uzależnioną. Uzależniony, który zgłasza się do ośrodka terapii, może być pewien, że personel zajmie się nim w najlepszy możliwy sposób.

Ogólnie to terapie dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsza z nich to terapia leczenia uzależnień indywidualna, a więc podczas takiej terapii osoba uzależniona pracuje tylko i wyłącznie z terapeutą. Rozmawiają ze sobą, a po takiej ogólnej rozmowie, terapeuta może przejść do zastosowania najlepszych technik terapeutycznych. Drugim z rodzajów terapii jest terapia leczenia uzależnień grupowa. Co to oznacza? Jest to przeciwieństwo do terapii uzależnień indywidualnych. Podczas terapii grupowej z terapeutą w tym samym czasie spotykają się także inni uzależnieni. Zwykle mają oni problem z tym samym uzależnieniem, ale bardzo często dzieje się tak, że cierpią na różne uzależniania. Kluczem do sukcesu w tejże terapii jest to, że osoby uzależnione mogą się sobie nawzajem zwierzać i jednocześnie wspierać. Na terapiach uzależnień bardzo często rodzą się przyjaźnie na resztę życia. Są to bardzo mocne więzi.

W Polsce prywatne ośrodki terapii wyróżniają się naprawdę wysokim poziomem leczenia. Osoby, które w nich pracują, są naprawdę profesjonalne, empatyczne i do każdego pacjenta podchodzą w sposób indywidualny. Warto skorzystać z takiej pomocy. Skoro ktoś nam wystawia rękę z pomocą, to dlaczego miałoby się z niej nie skorzystać, prawda? Naprawdę byłby wielki żal. Taka szansa może się już nie pojawić. Im wcześniej się weźmiemy za walkę ze swoim uzależnieniem, tym szybciej z niego wyjdziemy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.