Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Jak znaleźć najlepszy zespół na wesele?

  • Dodano: 2017-10-27 14:30

Muzyka to przede wszystkim stworzenie odpowiedniej atmosfery na wielu przeróżnych uroczystościach. Niezwykle istotna jest ona podczas przyjęć weselnych.

To właśnie dzięki odpowiedniej muzyce, gości można wprowadzić w dobry nastrój, pozwala również na zachęcenie samych gości do zabawy. Jak zatem znaleźć zespół na wesele na Śląsku? Wiadomo bowiem, że zespół zespołowi nierówny, a zależy nam na tym, aby nasi goście dobrze się bawili.

Im więcej, tym drożej

Istotnym elementem przy wyborze zespołu na wesele na Śląsku, jak i w innych rejonach kraju bez wątpienia jest cena. Z reguły im większy zespół, tym większe koszty związane z ich wynajęciem. Nie bez echa pozostają również instrumenty, jakie wykorzystuje zespół. Może nie tyle jakiej dokładnie firmy są dane instrumenty, ile ich ilość, jaka jest wykorzystywana. Pamiętajmy jednak aby nie kierować się jedynie ilością instrumentów, jakie są wykorzystywane – nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Obecnie za bardzo dobrą orkiestrę na jeden dzień wesela należy liczyć się z kosztami nawet 6 tysięcy złotych. Jednak znajdziemy oczywiście i tańsze zespoły.

Ważny repertuar

Istotną kwestią jest również repertuar, jakim posługuje się dany zespół na wesele Śląsk. Każdy będzie miał jakieś swoje przyśpiewki, podobnie jak i w innych regionach kraju, jednak zespół nie może posługiwać się jedynie 30-40 kawałkami.  Istotną kwestią jest zatem sprawdzenie jakim repertuarem dany zespół dysponuje i czy będzie w stanie zapewnić dobrą zabawę dla naszych gości na przyjęciu, które trwa nawet kilkanaście godzin. Bardzo dobrze, jeżeli zespół, z jakim będziemy rozmawiać, jest w stanie przedstawić mniej więcej ilość granych przez nich numerów. Na szczęście duża ilość zespołów jest na tyle profesjonalna, że dysponuje ogromną ilością granych przez siebie utworów, a dodatkowo proponuje nowożeńcom możliwość dobrania innych spoza listy – naturalnie odpowiednio wcześniej.

Sprawdźmy zespół na żywo

Warto też zapytać o możliwość posłuchania danego zespołu na żywo. Część z nich oferuje swoim klientom, aby przyszli do nich na próbę – lub na koncert, który akurat odbywa się w okolicy. Daje to możliwość sprawdzenia, jak naprawdę dany zespół się prezentuje i jak gra. Oczywiście opinie innych są tutaj równie kluczowe, co własne spostrzeżenia. Dzięki nim możliwe jest odsianie zespołów ze złą opinią – których członkowie np. zachowują się niestosownie na uroczystości.

Wybranie zespołu weselnego to nie lada wyzwanie. Konieczne jest sprawdzenie dużej ilości ogłoszeń, jak również przewertowanie stron internetowych w poszukiwaniu opinii. Dodatkowo umawianie się na rozmowy, odsłuchy – ale przede wszystkim dobór odpowiedniego terminu, który nas interesuje. Najbardziej rozchwytywane zespoły mają rezerwację terminów nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Na końcu warto też sprawdzić ofertę agencji muzycznych, takich jak jurajskaagencjamuzyczna.pl, które zrzeszają artystów związanych z przemysłem rozrywkowym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.