Wiadomości z Gliwic

Kiedy warto iść do psychoterapeuty?

  • Dodano: 2018-09-25 13:15

Czujesz się przytłoczony? Nie radzisz sobie z emocjami? Nic cię nie cieszy i wciąż chodzisz zdołowany? W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Rozwój nowoczesnych technologii, liczne portale społecznościowe, wciąż zmieniające się trendy, pęd za karierą i konieczność ciągłego doskonalenia – tak w skrócie można scharakteryzować wartości obowiązujące w XXI wieku. Zewsząd uśmiechają się do nas modele, celebryci i gwiazdy prowadzące – na pozór – idealne życie. Co więcej, nawet nasi znajomi z portali społeczenościowych wydają się odnosić same sukcesy. Tak silna presja ze strony otoczenia sprawia, że coraz częściej czujemy się zmęczeni, zagubieni, a nawet przytłoczeni ilością wymagań. Jak poradzić sobie ze wspomnianym problemem? Czy to już powód do wizyty u psychoterapeuty?

Psychoterapeuta to nie złota rybka

Spora ilość osób wychodzi z założenia, że najlepszym lekarstwem na problemy duszy są… medykamenty. Nierzadko udajemy się do lekarza wyłącznie w celu odebrania recepty. Równie często mamy nadzieję, że wizyta w gabinecie zadziała niczym spotkanie ze złotą rybką – wystarczy wypowiedzieć życzenie, a w oka mgnieniu nasze życie zmieni się na lepsze. Niestety, rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa. W praktyce bowiem kluczem do rozwiązania trudnej sytuacji jest zrozumienie mechanizmów, jakie kierują naszym postępowaniem. Jak łatwo się domyśleć, dotarcie do sedna problemu wymaga czasu i umiejętnie udzielonej pomocy. Właśnie w tym celu warto odwiedzić gabinet psychoterapeuty. Specjalista pomoże w uporządkowaniu myśli i podpowie, w jaki sposób radzić sobie z problemem.

Kiedy do psychoterapeuty?

Kiedy zatem udać się do psychoterapeuty? Przede wszystkim wtedy gdy dostrzeżemy, iż otaczająca rzeczywistość zaczyna nas przerastać. Bywają sytuacje, w których nie potrafimy się odnaleźć pomimo usilnych chęci. Problemy w związku, nieradzenie sobie z własnymi emocjami, przygnębienie i brak radości życia, długotrwały stres, odejście bliskiej osoby bądź też jej choroba – oto przykładowe problemy, w rozwiązaniu których pomoże psychoterapeuta. Gliwice to duże miasto i nie brak w nim specjalistów oferujących psychoterapię. Który gabinet wybrać? Jeśli zależy ci na profesjonalnej, fachowej pomocy, to wybierz Pracownię Psychoterapii mgr Klaudii Pietrzykowskiej – psychologa, psychoterapeutki, trenera profilaktyki i leczenia uzależnień behawioralnych (certyfikat MEN) oraz członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pietrzykowskaklaudia.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.