Wiadomości z Gliwic

Kiedy warto iść do psychoterapeuty?

  • Dodano: 2018-09-25 13:15

Czujesz się przytłoczony? Nie radzisz sobie z emocjami? Nic cię nie cieszy i wciąż chodzisz zdołowany? W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Rozwój nowoczesnych technologii, liczne portale społecznościowe, wciąż zmieniające się trendy, pęd za karierą i konieczność ciągłego doskonalenia – tak w skrócie można scharakteryzować wartości obowiązujące w XXI wieku. Zewsząd uśmiechają się do nas modele, celebryci i gwiazdy prowadzące – na pozór – idealne życie. Co więcej, nawet nasi znajomi z portali społeczenościowych wydają się odnosić same sukcesy. Tak silna presja ze strony otoczenia sprawia, że coraz częściej czujemy się zmęczeni, zagubieni, a nawet przytłoczeni ilością wymagań. Jak poradzić sobie ze wspomnianym problemem? Czy to już powód do wizyty u psychoterapeuty?

Psychoterapeuta to nie złota rybka

Spora ilość osób wychodzi z założenia, że najlepszym lekarstwem na problemy duszy są… medykamenty. Nierzadko udajemy się do lekarza wyłącznie w celu odebrania recepty. Równie często mamy nadzieję, że wizyta w gabinecie zadziała niczym spotkanie ze złotą rybką – wystarczy wypowiedzieć życzenie, a w oka mgnieniu nasze życie zmieni się na lepsze. Niestety, rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa. W praktyce bowiem kluczem do rozwiązania trudnej sytuacji jest zrozumienie mechanizmów, jakie kierują naszym postępowaniem. Jak łatwo się domyśleć, dotarcie do sedna problemu wymaga czasu i umiejętnie udzielonej pomocy. Właśnie w tym celu warto odwiedzić gabinet psychoterapeuty. Specjalista pomoże w uporządkowaniu myśli i podpowie, w jaki sposób radzić sobie z problemem.

Kiedy do psychoterapeuty?

Kiedy zatem udać się do psychoterapeuty? Przede wszystkim wtedy gdy dostrzeżemy, iż otaczająca rzeczywistość zaczyna nas przerastać. Bywają sytuacje, w których nie potrafimy się odnaleźć pomimo usilnych chęci. Problemy w związku, nieradzenie sobie z własnymi emocjami, przygnębienie i brak radości życia, długotrwały stres, odejście bliskiej osoby bądź też jej choroba – oto przykładowe problemy, w rozwiązaniu których pomoże psychoterapeuta. Gliwice to duże miasto i nie brak w nim specjalistów oferujących psychoterapię. Który gabinet wybrać? Jeśli zależy ci na profesjonalnej, fachowej pomocy, to wybierz Pracownię Psychoterapii mgr Klaudii Pietrzykowskiej – psychologa, psychoterapeutki, trenera profilaktyki i leczenia uzależnień behawioralnych (certyfikat MEN) oraz członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pietrzykowskaklaudia.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.