Wiadomości z Gliwic

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć i ile kosztuje wynajem?

  • Dodano: 2023-06-15 14:15

Wypożyczenie kontenera na gruz jest w wielu przypadkach najlepszym sposobem, aby szybko i skutecznie pozbyć się tego odpadu. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiega jego wynajem i sprawdzamy najnowsze ceny!

Kiedy wynajmuje się kontenery na gruz?

Kontener na gruz jest pojemnikiem przeznaczonym do umieszczania w nim gruzu. Można wynająć go w firmach komunalnych, które zajmują się dostawa kontenerów do klientów w raz z usługą utylizacji ich zawartości.

Najczęściej kontenery na gruz wynajmowane są wtedy, gdy konieczne jest usunięcie gruzu powstałego na skutek:

  • prac wyburzeniowych, na przykład wyburzenia domu, budynku gospodarczego, garażu

  • prac remontowych, na przykład kompleksowego remontu łazienki, wyburzenia ścian wewnątrz budynku

  • prac budowlanych, na przykład wtedy, gdy po wykonaniu określonych prac na miejscu pozostały resztki materiałów budowlanych

Na czym polega usługa wynajmu kontenera na gruz?

Tego typu usługa polega na wynajęciu kontenera w firmie, która dostarcza go do klienta, a następnie odbiera, gdy zakończy się okres najmu lub wtedy, gdy kontener ten ulegnie zapełnieniu.

Żeby skorzystać z usługi, konieczne jest wybranie firmy komunalnej świadczącej tego typu obsługę. Gdy jest potrzebny kontener na gruz Katowice - https://gruz-pol.pl/kontener-na-gruz-katowice to jedno z tych miast, gdzie można skorzystać z tego typu oferty. Z dostępnymi usługami można łatwo zapoznać się w internecie, co jest pomocne w wybraniu tej najkorzystniejsze.

Następnie należy skontaktować się z firmą wynajmującą kontenery i uzgodnić szczegóły najmu, między innymi pod względem:

  • pojemności kontenera

  • rodzaju wyrzucanego gruzu

  • czasu trwania najmu

  • miejsca dostarczenia kontenera

Na podstawie tych informacji firma komunalna będzie mogła również przygotować wycenę wynajmu kontenera. Można również uzyskać ją online, dlatego wtedy, gdy szuka się najtańszej oferty, warto zwrócić się z zapytaniem ofertowym do paru firm.

Jakie są ceny wynajmu kontenerów na gruz?

Koszty wynajmu kontenerów wraz z odbiorem znajdujących się w nich odpadków uzależnione są od wielu czynników, które wskazane zostały powyżej.

Najczęściej trzeba liczyć się z wydatkiem od około 600 złotych, gdy kontener ma mniejszą pojemność, do nawet ponad 2500 złotych, gdy gruzu do usunięcia jest bardzo dużo. Warto wskazać, że ceny są określane indywidualnie, dlatego najlepiej zwrócić się do firm komunalnych, aby uzyskać więcej informacji o kosztach.

Gdy zatem planuje się prace polegające na budowie, remoncie, wyburzeniu, warto pomyśleć o wynajęciu kontenera na gruz z wyprzedzeniem. Dzięki temu będzie można łatwo pozbyć się zalegającego gruzu w przystępnej cenie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.