Wiadomości z Gliwic

Łóżka dla dziewczynek nie muszą być różowe – alternatywne podejście do aranżacji pokoju

  • Dodano: 2024-06-03 16:30

Nie tylko wygodne, ale i ładne – takie musi być łóżko dla dziewczynki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przytulnej, bajkowej przestrzeni znalazł się mebel w klasycznym, stonowanym kolorze, który oprze się zmiennemu gustowi dorastającej dziewczynki.

Łóżko dla dziewczynki nie musi być cukierkowe

Gdy w rodzinie pojawia się mała dziewczynka, często jej ubranka, przedmioty codziennego użytku i meble w pokoiku są koloru różowego. Jednak przychodzi taki czas, że dziewczynka zaczyna poznawać szeroką paletę barw i kształtować swój gust. Jak wówczas urządzić jej pokój, aby wyglądał schludnie, a łóżko pięknie się prezentowało i wpisywało w charakter pomieszczenia?

Oczywiście zawsze przed dokonaniem wyboru warto porozmawiać z dzieckiem i ustalić, co mu się podoba, ale ostateczna decyzja należy do rodziców. Preferencje dziewczynki to jedno, a względy praktyczne i funkcjonalność, to coś zupełnie innego.

Jeśli w pokoju roi się od drobiazgów i bibelotów, niezwykle przydatne będą dodatkowe szuflady pod łóżkiem i schowki pod stelażem. Meble o niezwykle prostej konstrukcji lepiej nadają się do pomieszczeń pełniących wyłącznie rolę sypialni, w których nie ma potrzeby wygospodarowywania dodatkowego miejsca do przechowywania.

Razem, ale osobno, czyli łóżka piętrowe dla dziewczynek

W przypadku pokoju rodzeństwa wyzwaniem może okazać się stworzenie przestrzeni dla każdego z dzieci. Tutaj na ratunek przychodzą łóżka piętrowe dla dziewczynek! Obecność rodzeństwa we wczesnym dzieciństwie jest niezwykle istotna dla rozwoju, ale posiadanie własnego miejsca do snu zapewnia niezbędne poczucie prywatności. Zabudowana konstrukcja łóżka piętrowego może stać się bazą do stworzenia nietuzinkowego dziecięcego azylu.

Łóżka piętrowe to idealna przestrzeń do zabaw z rodzeństwem i bardzo dobre rozwiązanie w przypadku małego lub wąskiego pokoju dziecięcego. Wśród łóżek dla dziewczynek z Agaty znajdują się różne tego typu modele i rozmaite warianty pojedyncze.

Ponadczasowe łóżko dla dziewczynki i nastolatki

Ciekawym modelem łóżka do aranżacji dziewczęcego pokoju może być łóżko rozsuwane, w formie tapczanu, które przypomina ławkę z oparciem. Będzie rosło razem z dzieckiem i wystarczy zmiana dekoracji, by na bieżąco odzwierciedlało gust dziewczynki. Początkowo mogą się na nim znaleźć poduchy i koc z motywami z ulubionych bajek, a w późniejszych latach dekoracyjne poduszki w stonowanym kolorze i kapa z nowoczesnym wzorem. Po rozłożeniu tapczan staje się miejscem do spania dla dwóch osób, dzięki czemu mała lokatorka zyskuje miejsce do przenocowania przyjaciółki.

Pokoloruj dziecięcy świat z pomocą dodatków

Piękne łóżko dla dziewczynki można stworzyć przy pomocy kolorowych dodatków, np. cotton ballsów, kwiatowej girlandy czy uroczych tekstyliów. To one mają moc kreowania niesamowitego klimatu w pomieszczeniu. Łóżko w uniwersalnym kolorze (drewniane, szare lub białe) znakomicie odnajdzie się w aranżacji pokoju w niemal każdym stylu. Z pomocą wyrazistych, efektownych dodatków można odmienić proste wnętrze, by oddawało zamiłowania i gust młodej lokatorki, a jednocześnie było łatwe do odświeżenia, gdy dziewczynka zmieni upodobania.

Każde łóżko – dla dziewczynki i dla chłopca – powinno być przede wszystkim wygodne i solidnie wykonane. Jeśli mebel spełnia te wymogi, o jego bajkową prezencję można zadbać z pomocą dekoracji. Z takiego wyboru i dziecko, i rodzice na pewno będą zadowoleni.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.