Wiadomości z Gliwic

Mieszkania w Gliwicach – dlaczego warto zamieszkać w centrum?

  • Dodano: 2022-10-11 05:45, aktualizacja: 2022-10-14 08:15

Gliwice to czwarte największe miasto w województwie śląskim pod względem liczby mieszkańców. To właśnie tam krzyżują się dwie największe drogi w Polsce – autostrada A4 oraz A1. Miasto oferuje zarówno liczne miejsca pracy, jak i rozrywki, które przyciągają zarówno studentów, jak i ludzi poszukujących nowego miejsca do zamieszkania. Czy warto zatem rozważyć zakup mieszkania w Gliwicach, na przykład na wynajem? Zdecydowanie tak, przyjrzyjmy się jednej z dzielnic miasta, która znajduje się nieopodal centrum i ośrodków akademickich – Wojska Polskiego.

Gliwice to nie tylko ważne ośrodki przemysłowe. Miasto oferuje multum atrakcji, które głównie położone są w centrum i jego okolicach. By z nich korzystać i być ciągle blisko miejskich wydarzeń, warto rozważyć zakup mieszkania w Gliwicach. Weźmy zatem pod lupę dzielnicę Wojska Polskiego. Jej okolica jest otoczona zielenią i znajduje się blisko ważnych węzłów drogowych, dzięki czemu łatwo można dostać się do każdej części Gliwic oraz do pobliskich miast aglomeracji śląskiej. Na terenie dzielnicy położone są liczne placówki oświatowe – liceum, szkoła podstawowa oraz przedszkole.

Mieszkania Gliwice – poznaj okolicę

Całe miasto podzielone jest na 21 dzielnic – każda z nich posiada charakterystyczne dla danego miejsca atuty. To, co wyróżnia obszar Wojska Polskiego, to liczne zieleńce m.in. Park Starokozielski czy malowniczy Park ul. Góry Chełmskiej, w których można wypoczywać lub aktywnie spędzać czas np. biegając.

Kolejną zaletą omawianej dzielnicy jest rozwinięta komunikacja miejska – zarówno na terenie Gliwic, jak i całej aglomeracji śląskiej. Na lotnisko w Pyrzowicach prowadzi bezpośrednio autostrada A1 – z ul. Kozielskiej, położonej na terenie dzielnicy Wojska Polskiego, to niecałe 40 minut drogi autem. Podróżować można także pociągami – gliwicki dworzec jest drugi pod względem wielkości centrum przesiadkowym w konurbacji górnośląskiej. Można dojechać do niego w zaledwie 8 minut autem lub transportem miejskim (linia 699) w 20 minut. Zmotoryzowani mają do wyboru dużą sieć dróg oraz nową obwodnicę.

Osoby lubiące aktywnie spędzać czas ucieszą się z faktu, że na terenie miasta znajduje się aż 94 km sieci dróg rowerowych (dane z 2011 roku). W 2012 roku Gliwice znalazły się w rankingu najbardziej przyjaznych miast dla rowerzystów. Z tego faktu ucieszą się z pewnością miłośnicy jednośladów.

Biorąc pod uwagę te czynniki, zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Gliwicach, w dzielnicy Wojska Polskiego, jest bardzo dobrą opcją – szczególnie, jeśli planujesz zainwestować oszczędności i w przyszłości wynajmować lokal np. studentom. Mieszkania w Gliwicach są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem metraży, jak i standardu. Dlatego decydując się na zakup warto sprawdzić, co dodatkowo oferuje deweloper.

Mieszkania w Gliwicach bez pośredników – gdzie szukać?

Najlepiej bezpośrednio kontaktować się z deweloperem, gdyż to właśnie u niego możemy zyskać najbardziej korzystne opcje zakupu nowego mieszkania w Gliwicach. Dodatkowo na stronie internetowej można sprawdzić wszystkie niezbędne parametry i informacje dotyczące danej inwestycji, co znacznie ułatwia zapoznanie się z ofertą.

- Dbamy o to, by nasi klienci dostali zawsze pełen przekrój informacji na temat wybranego przez nich osiedla. W ten sposób mogą przygotować sobie wcześniej zestaw pytań przed spotkaniem z doradcą. Wiemy bezpośrednio od klientów, że znacznie ułatwia to podjęcie ostatecznej decyzji związanej z zakupem mieszkania. Dodatkowo, cyklicznie organizujemy Dzień Otwarty w weekendy, by jeszcze bardziej ułatwić naszym klientom kontakt z doradcą. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży, Grupa Murapol.

Spotkanie z doświadczonym konsultantem jest szczególnie ważne, gdy kupujemy mieszkanie zarówno na kredyt na własne potrzeby mieszkaniowe, jak i za gotówkę – przeważnie w celach inwestycyjnych. W przypadku drugiej opcji dobrze jest poznać rynek nieruchomości i dewelopera oraz lokalizację i zalety wybranego osiedla, by mieć pewność, że nowe mieszkanie szybko znajdzie najemcę.

Mieszkania w Gliwicach – postaw na centrum

Jeśli planujesz zakup mieszkania z myślą o wynajmie, warto pomyśleć o zakupie lokalu w centrum Gliwic. Grupa Murapol w swoim bogatym portfolio posiada inwestycję Murapol Osiedle Parkowe, znajdującą się przy ulicy Kozielskiej, nieopodal Parku Starokozielskiego i Szwajcaria oraz Centrum Handlowego Arena. Zielona okolica będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu oraz zapewni spokój i ciszę. Do Palmiarni Miejskiej, jednej z głównej atrakcji Gliwic, można dojechać rowerem w zaledwie 12 minut.

Mieszkania w Gliwicach chętnie wynajmowane są przez studentów Politechniki Śląskiej. Murapol  Osiedle Parkowe zlokalizowane jest zaledwie 7 min drogi autem od najbliższego wydziału. Dlatego, jeśli planujesz zakup mieszkania pod wynajem, to z pewnością szybko znajdzie ono nowego najemcę. Inwestycja położona jest także blisko najważniejszych ciągów komunikacyjnych, więc łatwo dojechać w każde miejsce zarówno w mieście, jak i aglomeracji śląskiej.

Mieszkania Gliwice – wybierz doświadczonego dewelopera

Murapol Osiedle Parkowe to łącznie 6 budynków, które pomieszczą 567 lokali mieszkalnych. W ofercie dewelopera znajdują się ustawne i funkcjonalne mieszkania 1-,2-,3- i 4-pokojowe w zróżnicowanych metrażach – każde z balkonem lub tarasem z ogródkiem na parterze. Wszystkie lokale są wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy – czyli specjalny zestaw filtrów wykonanych z nanowłókien, które chronią przed zanieczyszczeniami, pyłkami oraz drobnymi owadami. Dodatkowo w budynku została zamontowana instalacja Home Management System, która umożliwi korzystanie z opcji inteligentnego domu. Na terenie inwestycji Murapol Osiedle Parkowe znajduje się także plac zabaw. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców są liczne miejsca postojowe zewnętrzne oraz wewnętrzne.

- Aktualnie w ofercie posiadamy ostatnie mieszkania gotowe do odbioru. To znaczy, że tuż po zakupie klient otrzymuje klucz do nowego lokalu i może zacząć go urządzać według indywidualnych potrzeb. Oprócz cyklicznego Dnia Otwartego stawiamy także do dyspozycji kupujących paczkę promocyjnych mieszkań z pakietami bonusów. Warto śledzić naszą stronę internetową, by być na bieżąco z wszelkimi organizowanymi przez nas akcjami. Dodatkowo, nasi doświadczeni doradcy w gliwickim biurze sprzedaży zawsze pomogą w wyborze najkorzystniejszej opcji zakupu nowego mieszkania. – dodaje Łukasz Tekieli.

Obecnie deweloper realizuje ostatni etap inwestycji Murapol Osiedle Parkowe – budynki 6 oraz 7, które również są w ofercie sprzedaży.

Zakup mieszkania w Gliwicach jest świetną opcją na ulokowanie oszczędności przed galopującą inflacją. Warto postawić na doświadczonego dewelopera, jakim jest Grupa Murapol. Przez ponad 21 lat działalności zrealizował 74 wieloetapowe inwestycje z łączną liczbą 22,5 tys. przekazanych lokali.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.