Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Planujesz kupno OC? Najpierw porównaj kilkanaście ofert!

  • Dodano: 2017-12-06 13:30

O ile kierowcy różnią się między sobą, o tyle jest coś, co ich łączy – obowiązek wykupienia raz w roku polisy OC. Ceny tych ubezpieczeń nie rozpieszczają, ale jest sposób, by nie zbankrutować – szczególnie, że polisy prawdopodobnie znów zdrożeją. Nasza rada – skorzystaj z porównywarki internetowej i wybierz najlepszą ofertę OC.

Jakie kryteria stosować, szukając OC?

W przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej liczy się jedno kryterium – cena. Nie wszyscy wiedzą, że zakres ochrony, który otrzymujesz podpisując umowę z ubezpieczycielem jest taki sam w każdym towarzystwie. Reguluje to odpowiednia ustawa – jedyne więc, na co musisz patrzeć przy zakupie tej polisy to właśnie jej koszt. Czasem jednak towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom pakiety, np. OC z autocasco – wtedy już nie tylko cena jest istotna, ale także zakres AC. W przypadku tego ostatniego – dobrowolnego ubezpieczenia – jego koszt ma przełożenie na to, co obejmie polisa, kierowanie się więc tylko kryterium ceny, byłoby nieroztropne. O ile OC jest stałe, w AC możesz ustalić, co tak naprawdę jest ci potrzebne – może nie musisz kupować ubezpieczenia od kradzieży, ale od żywiołów, np. spadających gałęzi, już tak.

Jak szukać ofert?

Jeśli chciałbyś przeglądać strony wszystkich ubezpieczycieli, zmarnowałbyś za dużo czasu. Warto więc skorzystać z porównywarki OC Ubezpieczamy Auto. To internetowe narzędzie pozwoli ci oszczędzić sobie pieszych wycieczek do agentów firm ubezpieczeniowych oraz godzin spędzonych przed ekranem w poszukiwaniu odpowiedniego OC. W ciągu kilku minut wypełnisz formularz i przejrzysz kilkanaście ofert, m. in. od towarzystwa Allianz, które daje do 70% zniżki za bezszkodową jazdę. Kalkulator ma tę przewagę, że wiele ofert znajdziesz w jednym miejscu i możesz je łatwo ze sobą porównać. Działa on przez całą dobę, więc jeśli najdzie cię ochota na kupienie polisy późnym wieczorem – nic nie stoi na przeszkodzie! Ponadto zdecydowanie przyjemniej jest załatwić sprawę OC bez ruszania się z wygodnego fotela. Wszystko, czego potrzebujesz to urządzenie multimedialne – komputer, tablet czy smartfon – i połączenie z internetem.

Nie musisz przepłacać

Dzięki kalkulatorowi znajdziesz najtańszą możliwą polisę OC dla swojego samochodu. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość – firmy ubezpieczeniowe oferują upust klientom płacącym przelewem internetowym. Przykładowo, kupując OC w Link4 udziela kierowcom kupującym polisę OC przez internet 7% zniżki. Sam fakt, że szukasz oferty w sieci, a nie u agenta, daje ci oszczędność, ponieważ nie musisz płacić marży. Na koniec warto wspomnieć o jednej ważnej kwestii – jeśli zmieniasz ubezpieczyciela, ponieważ znalazłeś lepszą ofertę w innym towarzystwie, pamiętaj, by pisemnie wypowiedzieć umowę OC! W przeciwnym wypadku zapłacisz za nową polisę, a stara odnowi się automatycznie i będziesz musiał ponieść kolejny, niemały, wydatek. Na szczęście nawet, jeśli przegapisz termin i wypowiesz polisę już po jej odnowieniu, zapłacisz tylko za okres obowiązywania nowego-starego OC, a nie całą składkę. Tak czy inaczej, warto zadbać o sprawy formalne zawczasu i nie tracić pieniędzy bez sensu.

Aby znaleźć najtańsze OC z możliwych wejdź pod adres https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.