Wiadomości z Gliwic

Porządne oficerki do jazdy konnej – dlaczego są tak ważne? 

  • Dodano: 2021-10-28 08:30, aktualizacja: 2021-10-28 08:41

Prawidłowo skompletowany strój jeździecki, to podstawa tego sportu. Wszystko musi bowiem idealnie ze sobą współgrać, co wpływa na dobro zarówno jeźdźca jak i zwierzęcia. Oficerki do jazdy konnej nie są wyjątkiem. To dzięki nim, możemy łatwo wydostać się ze strzemion konia, który chce zrzucić nas z grzbietu. Co jeszcze warto wiedzieć o oficerkach jeździeckich? 

Oficerki jeździeckie – najważniejsze informacje

Oficerki do jazdy konnej, posiadają wiele właściwości, które mają ogromne znaczenie podczas wykonywania określonych ruchów. Po pierwsze – nie za gruba cholewka. Podczas jazdy, koń musi wyczuwać pracę naszych łydek, aby móc łatwiej poruszać się po wyznaczonym torze. Po drugie – cholewka kończąca się tuż pod kolanem. Dzięki temu, będziemy mogli poruszać się w pełni komfortowo, a nasze stawy nie będą zblokowane. Po trzecie – materiał z którego są wykonane. Porządne oficerki do jazdy konnej muszą być wykonane ze skóry, jest to bowiem materiał najbardziej wytrzymały. Po czwarte – usztywniony tył, który zapobiegnie marszczeniu oraz nieprzyjemnym odciskom. Po piąte – płaska podeszwa. Dzięki niej, możemy łatwo wyjąć nogę ze strzemion w niebezpiecznych sytuacjach. Wszystkie te czynniki powinny być bezwzględnie przestrzegane. Tylko to zagwarantuje wysoki komfort jazdy nam oraz naszemu wierzchowcowi. 

Oficerki do jazdy konnej – skąd najlepiej zamówić? 

Wybierając oficerki jeździeckie, warto zapoznać się z ofertami sklepów internetowych. Oczywiście pod warunkiem tego, że jesteśmy pewni swojego rozmiaru stopy oraz jej wymiarów. Jednym z takich miejsc na internecie jest sklep https://konik.com.pl/. Oficerki, które tam znajdziemy stworzone są ze skóry najwyższej jakości, dzięki czemu możemy być pewni, że nie wydajemy pieniędzy w błoto. Poza oficerkami, znajdziemy tam również wszystkie inne elementy stroju jeździeckiego, które są niezbędne. Jeśli dokonujemy zakupu pierwszy raz, warto sprawdzić nasze wymiary dokładnie, nawet kilka razy. Wtedy na pewno nie doprowadzimy do niechcianej pomyłki. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.