Wiadomości z Gliwic

Pościel na prezent ślubny - jak wybrać?

  • Dodano: 2020-06-17 10:30

Pościel na prezent ślubny to rozwiązanie znane od lat, ale nadal praktykowane. Nic dziwnego, bo jest ponadczasowe, uniwersalne, a komplet pościeli zawsze przyjmowany z wdzięcznością. Zobacz, jak wybrać pościel na prezent.

Pościel na prezent ślubny, czy to dobry pomysł?

Tradycja prezentów ślubnych nakazuje, by obdarować nowożeńców prezentami, które będą im potrzebne w codziennym życiu. Obecnie trochę się to zmieniło, bo na ogół młodzi małżonkowie mają już komplet garnków, żelazko, pralkę, mikrofalówkę i inne potrzebne rzeczy. I o ile faktycznie, drugie, trzecie i piątek żelazko to już nadmiar, to pościel jest tym prezentem, który na pewno się przyda. Nawet jeśli nie od razu, to za jakiś czas.

Komplet pościeli spełnia wszystkie cechy udanego prezentu ślubnego. Niewątpliwie jest potrzebny, nie jest przesadnie drogi, ale też nie musi być bardzo tani, jest uniwersalny i estetyczny. Przy tym jest nieoczywisty, bo wybór pościeli jest tak duży, że bez trudu uda się wybrać zaskakującą wersję.

Pościel na prezent ślubny – jaki materiał wybrać

Zwykła bawełna nie będzie dobrym wyborem. To tkanina, która ma wiele zalet, jest naturalna, przepuszczająca powietrze, miła w dotyku, ale... dość pospolita. Komplety pościeli bawełnianej znajdują się w każdym domu, a prezent powinien być wyjątkowy. Warto tu poszukać czegoś innego, ocierającego się o luksus, ale bez niepotrzebnej ostentacji.

Dobrym wyborem jest pościel z satyny bawełnianej. To tkanina, która łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy bawełny – mocna, wytrzymała, łatwa w utrzymaniu czystości, ciepła w dotyku, i satyny – gładka, nieco śliska, o oryginalnym splocie, bardzo zmysłowa. Alternatywą może być czysta satyna utkana z nici jedwabnych, trzeba jednak pamiętać, że będzie nie tylko śliska, ale i chłodna.

Innym wartym uwagi materiałem na pościel 220x200 dla nowożeńców jest czysty jedwab lub len.

Pościel na prezent ślubny – jak dobrać rozmiar

Zasadniczo istnieją dwa rozmiary, które warto brać pod uwagę – 160 x 200 i 200 x 220 cm. Różnią się one od siebie bardzo i nie da się ich wybrać zamiennie. Co prawda to tylko dwa rozmiary, więc ryzyko pomyłki nie jest bardzo wysokie, jednak lepszą opcją jest zapytanie nowożeńców lub kogoś z bliskiego otoczenia, o rozmiar kołdry. Bywa i tak, że małżonkowie, chociaż śpią w jednym łóżku, dla wygody mają dwie osobne kołdry. W takim wypadku wybór najpewniej padnie na 160 x 200, ale zdarzają się i mniejsze rozmiary kołder.

Jeśli nowożeńcy przygotowali listę prezentów ślubnych (a ten zwyczaj jest coraz częściej praktykowany) i trafiła na nią pościel, zapewne został też podany rozmiar lub rozmiary.

Pościel na prezent ślubny – jaki wzór wybrać

Prezent ślubny ma prawo, wręcz powinien, być oryginalny. Z drugiej strony pościel powinna chociaż trochę pasować do wystroju sypialni. Jeśli wiemy, jak wygląda to pomieszczenie, w zasadzie nie ma problemu, gorzej, gdy musimy się domyślać.

Uniwersalna i najbezpieczniejsza jest biała pościel z tkaniny dobrej gatunkowo, ale to rozwiązanie, chociaż dobre, nie jest jedyne.

Oryginalne, wyraziste nadruki z motywami flory lub fauny, to dobry pomysł na prezent. Jeszcze lepiej sprawdza się pościel z nadrukiem trójwymiarowym. Fantazyjne kwiaty, ale też wzory geometryczne i motywy etniczne są w obecnym sezonie bardzo modne. Przy tym na tyle ponadczasowe, że podarowana pościel nie wyjdzie z mody przez lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.