Wiadomości z Gliwic

Praca z perspektywami – zostań fachowcem w branży chłodniczej

  • Dodano: 2024-01-24 10:30

Jak się okazuje, wcale nie trzeba poświęcić wielu lat na naukę, aby stać się częścią najbardziej poszukiwanej grupy zawodowej. Obecnie rynek pracy zmaga się z niedoborem fachowców. Na dobre warunki oraz wiele ofert pracy mogą liczyć technicy chłodnictwa i klimatyzacji. Na czym polega praca w tym zawodzie i jak zdobyć niezbędne uprawnienia? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Gdzie pracuje technik chłodnictwa?

Technik jest specjalistą, który posiada kompetencje z zakresu montażu, uruchamiania, a także eksploatacji urządzeń chłodniczych. Zajmuje się także urządzeniami wentylacyjnymi czy pompami ciepła. Jego umiejętności są poszukiwane przez właścicieli firm związanych z chłodnictwem, ale również w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a nawet w budownictwie czy serwisie AGD oraz transporcie. Jednak to zajęcie nie tylko dla osób, które poszukują pracy na etacie. Wielu specjalistów decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, dzięki czemu ich zyski są jeszcze wyższe.

Dlaczego warto pracować w tym zawodzie?

Zdecydowanie jedną z największych zalet są szerokie perspektywy zatrudnienia. Branża chłodnicza nieustannie się rozwija i jest niezbędna do funkcjonowania wielu innych sektorów gospodarki. Dlatego każdego dnia powstają nowe miejsca pracy dla fachowców z tego zakresu. Niemniej jednak konkurencja na rynku wciąż nie jest duża. Przez to, że w polskich szkołach publicznych profil technika chłodnictwa był przez długi czas niedostępny, liczba wykwalifikowanych fachowców jest wciąż niewystarczająca. Dlatego technik klimatyzacji i chłodnictwa może liczyć na atrakcyjne zarobki i korzystne warunki pracy. Poza tym jest to zawód, który pozwala rozwijać zainteresowania techniczne, daje szansę na kontakt z ludźmi i pole do popisu osobom o umiejętnościach złotej rączki.

Jak zostać technikiem chłodnictwa i klimatyzacji?

Wcale nie musisz ukończyć czteroletniego technikum, aby uzyskać tytuł technika. Znacznie wygodniejszą opcją jest półtoraroczny kurs w szkole dla dorosłych. By zapisać się na zajęcia, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia. Jeżeli jesteś osobą pracującą i nie masz zbyt wiele czasu na naukę, świetnym rozwiązaniem będzie kurs zaoczny prowadzony przez Szkoły Partnerskie Viessmann. By zaoszczędzić Twój czas, wszystkie wykłady są prowadzone w formie online. Co więcej, masz do nich dostęp w dowolnym momencie, gdyż są archiwizowane. Z kolei niezbędne umiejętności praktyczne zdobędziesz na zajęciach prowadzonych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Więcej o zaletach kursu na stronie zawodchlodnictwo.pl/dlaczego-warto/.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.